Seralar İçin Yerden Isıtma Avantajları

Isıtma sistemleri arasında en uygun olanına karar vermek en önemlisidir. Bir yöntemin avantaj ve dezavantajlarını araştırarak en makul olanına karar verilebilir. Yerden ısıtma sistemleri içerisinde en uygun sistem son dönemlerde yaygınlaşmaya başlayan elektrikli sistemleridir.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Avantajları

Isınma yöntemleri arasında en konforlu ve rahat olanı seçilmektedir. Evde, hamamlarda, camilerde kullanıma uygun olan yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti doğalgaz ile aynıdır. Yerden ısıtma sistemi ile yatay ve dikey döşemeler sayesinde ısı homojen bir şekilde dağıtılır. Bu dağılma ile her alanda aynı ısı yayılımı gerçekleşir. Bakım gerektirmeyen bir yapısı olması da ekstra avantaj sağlamaktadır. Her zemine uygulanabilir olması kullanım yaygınlığını arttırmaktadır. Yerden ısıtma sistemi zemine ilgili malzemenin döşenmesi ve yardımcı malzemelerinin monte edilmesi ile mümkün olmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi

Elektrik kablolarının yer zemine döşenmesi ile gerçekleşir. Yardımcı öğeleri olan termostat ve sensörler bulunur. Termostat ile ısı değeri ayarlanır ve belirlenen ısının altına düşülmesi halinde elektrikli kablolar devreye girerek belirlenen ısıya ulaşmaya çalışır. Belirlenen maksimum değere ulaştığında sistem devreden çıkar. Bu sayede belirlenen ısı düzeyi kolaylıkla sabit tutulabilmektedir.

Seralar İçin Yerden Isıtma Sistemleri

Seralar için ısı dağılımı tüm alanda aynı olması gerekmektedir. Isı sera içinde dengeli dağılmalı ve ısıtma sistemi sık arızalanmamalıdır. Verimli çalıştırılabilmeli ve yakıtı kolay bulunabilir olmalıdır. Seralar için yerden ısıtma sistemleri seranın yapı malzemesine bağlı olarak dışarıdaki havayı çok çabuk algılayan ve sera içine yansıtan yapıdadır. Dışarıdan etkilenmesi hassas noktada olduğu için bu özelliğini devre dışı bırakacak bir sistem ile ısıtılması uygun olacaktır. Yerden ısıtma sisteminin kontrol edilebilir termostat ayarı sayesinde bu uygulama mümkündür. Yerden ısıtma fiyatları, sera içi ısıyı aynı derecede tutmayı amaçlayan birçok zorlu yöntemin yanı sıra maliyeti oldukça düşük sistemlerdir. Yerden ısıtma uygulaması hem kolaylık hem de maliyet açısından istenilen cevabı veren bir ısıtma sistemidir.

Seralarda yerden ısıtma sistemlerinin avantajları hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Seralarda Toprak Altı Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız