Seralarda Yerden Isıtma Sistemi Önemi

Seralarda Yerden Isıtma Sistemi Önemi

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Seralar bitkiler için istenilen şartların oluşturulduğu kapalı ve ışık alan ortamlardır. Söz konusu bitki yetiştiriciliği olduğunda Seralar için ısıtma sistemleri bulundurmak gerekiyor. Sera içerisinde yetiştirilecek olan bitkinin her anlamda ihtiyacını karşılamak gerekiyor. Sera içleri kapalı ve sürekli hava akımı olduğu için sıcak olmalıdırlar. Bitki yetiştiriciliği için kullanılan serada bitkilerin kök bakımı ve kök gelişiminin dikkate alınması gerekir. Yerden ısıtmalı sistemler ile sera içerisindeki ideal sıcaklığın korunması mümkün hale gelir. Toprağın sıcak kalması ve bitkiler için gerekli reaksiyonların gerçekleşip beslenmenin olması için yerden ısıtma sistemlerini kullanmak son derece önemlidir.

Seralarda Yerden Isıtma Sistemi Kullanımı

Sera içerisinde yetiştirilecek olan bitkinin ihtiyacını karşılayacak özelliklerde sera tesisi kurulmaktadır. Bu şekilde bitkiler doğal ortamlarında gelişebilirler. Seralar için ısıtma sistemleri sera için gerekli olan tüm özellikleri karşılamak için kullanılırlar. En güzel şekilde istenilen sonucun elde edilebilmesi için doğru ve etkili bir şekilde ısıtma sistemi uygulaması yapılır. Yerden ısıtma sistemi ile yapılan seralarda bitkilerin gelişimi ve verimliliği doğal koşullarına daha çok yaklaşmaktadır. Bu nedenle bitki yetiştiriciliği alanında büyük önem taşıyan sera işletmelerine yerden ısıtma sistemleri sayesinde en etkili hizmet verilmektedir. Çeşitli bitkilerin ışık, sıcaklık ve besin isteği farklılık gösterdiğinden seraların ısıtma sisteminin en iyi şekilde ve gerekli ölçüler doğrultusunda yapılmasına özen gösterilir.

Seralarda Yerden Isıtma

Hem kış bahçesi hem de bitki yetiştiriciliği yapılan tüm sera çeşitlerinde bitkilerin ihtiyaç duydukları şartların oluşturulması için ısıtma sistemleri kullanılabilir. Seralar için ısıtma sistemleri kullanılırken yerden ısıtma sistemi tercih edilerek toprakta oluşacak donma olaylarının da önüne geçilmektedir. Ayrıca toprağın istenilen sıcaklıkta olması, bitkinin kök gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Bitki kök gelişiminin içinde yerden ısıtma sistemleri ile toprak sıcaklığı istenilen seviyede tutulur.

Yerden Isıtma Sistemi Kurulumu

Bitki yetiştiriciliği yapılan ortamlarda ve seralarda tercih edilen yerden ısıtma sisteminin etkili ve doğru bir şekilde yapılması ile bitkilerin gelişimi ideal seviyede tutulabilir. Seranın işlevine ve bitkilerin ihtiyacına göre yerden sıcak su boruları döşemesi ya da elektrikli sistem döşemesi yapılarak ısıtma sistemi kurulur. Sistemin doğru ve profesyonel bir şekilde döşenmesi ile oldukça başarılı bir işlem yapılır.

Seralarda yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Seralarda Toprak Altı Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız