Spa Merkezi Açmak

Spa Merkezi Açmak

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Geleceğe yönelik iş fikirleri arasında hamam, sauna ve Spa işletmeleri, her kesimden insanlara yönelik hizmet dalında en iyi yatırımlardan biridir. Bu yatırımı yapabilmek için, bütçenin oluşması ve bazı kriterleri de yerine getirilmesi zorunludur. Özellikle bu gibi işletmelerde, buhar odası imalatı, hamam ısıtma sistemleri, su, elektrik, tasarım ve en önemlisi gereken yasal düzenlemeleri iyi bilmek gereklidir.

Spa Merkezi Nasıl Açılır?

Ülkemizde her geçen gün Spa merkezi tasarımı ve işletimi oldukça rağbet görmektedir. Bu nedenle bu işi meslek olarak düşünenler kesinlikle yapacakları yatırımın, geri dönüşü olması için uzmanlardan destek almalıdır. Bu işe girişmek için öncelikle, düşülen mekan kesinlikle uzun vadeli kira sözleşmesi yapılmalı veya mülkiyeti size ait olmalıdır. Aksi halde yapılan yığınla sermaye boşa gidecektir. Bu gibi işletmelerin tasarımları mekanın özelliklerine ve ölçüsüne göre dizayn edildiğinden mekan değişiminde büyük sorun teşkil edebilir. Spa merkezi yapımı için alt yapıların başında gelen, su tesisatı ve kanalizasyon gibi önemli kriterler çok iyi hesaplanmalıdır. Alt yapının sağlıklı ve sağlam olması işletmenin uzun yıllar sorunsuz şekilde işletilmesine olanak sağlayacaktır.

Spa Merkezi Açma Şartları

Her ne kadar farklı sektörlerde yapılan yatırımlar geri dönüşümü uzun soluklu olsa da, manuel sağlık merkezi gibi sektörler, yapılan yatırımları hemen kazanca çevirmektedir. Ülkemizde her yaşta ve her kesimden insanımız artık bu tür tesisleri tercih ederek, sağlıklı yaşamın kolaylıklarından yararlanmaktalar. Fakat yatırım yaparak bu sektöre girebilmek için, öncelikle resmi ve yasal uygulamaların yerine getirilmesi gereklidir. Bu tür sağlık ve güzellik dallarında işletme açmak için aşağıda sıraladığımız, öncelikler kesinlikle gözden kaçmamalıdır.

 • Öncelikle yönetmenliğe uygun bir mekan seçilmelidir.
 • Spa merkezi evrakları tamamen devletin koyduğu çerçevede olmalıdır.
 • Çalışanların periyodik sağlık karneleri, düzenli olarak yaptırılmalı ve güncel olmalıdır.
 • Yönetmenlik gereği çalışanların, Güzellik ve saç bakım dallarında eğitim sürecinden geçirilmelidir.
 • Spa merkezi ruhsatı için işletmeler, bağlı bulunduğu belediye ve yerel yönetim merkezlerinden gereken izin ve ruhsatlarını almalıdır.
 • Çalışacak personelin diksiyonu ve müşteri ilişkileri tamamen, ziyaretçileri memnun edecek derecede olmalıdır.

Eğer yatırım için bütçeniz yetersiz ise kesinlikle ek kaynak bulmalısınız, eğer yeterince bütçeniz yoksa işletmenizde bazı şeyler eksik olabilir. Kaliteli bir mekan yapmanız müşterilerinizin daim olarak sizi tercih etmelerine vesile olacaktır. Spa merkezi açma şartları arasında kesinlikle vergi dairesi ve muhasebenizi tutacak müşavirlik hizmetlerini aksatmayınız.

Kaliteli Bir İşletmeye Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Öncelikle her meslekte olduğu gibi, bu sektörde uzmanlar kesintisiz hizmet vermektedir. Bulunduğunuz bölgede ne kaliteli Spa merkezi projesi düşünüyorsanız, kaliteli bir firmadan yardım almalısınız. Ülkemizde uzun senelerdir birçok alanda hizmet veren ISITMAX, her türlü projenizi yapmanızda size yardımcı olacaktır. Öncelikle gelişen tüm teknoloji ve elektronik yenilikleri takip eden firmamız, rakiplerinizden bir adım önde olmanız için, hayalinizin üzerinde projeler sunacaktır. Yaptırmayı planladınız mekana özel tasarım ve uygulamalar geliştiren firmamız, bütçenizin asla üzerine çıkmadan farklı sunumlar yaparak, arzuladığınız doğrultuda işlemlerine başlayacaktır. Firmamız Spa merkezi açmak isteyen tüm yatırımcıların her türlü merak ettiklerine uzman çalışanları ile yardımcı olacaktır. ISITMAX yaptığı tüm hizmetlerde işin projelendirme evresinden tutun, sonlanmasına kadar tüm alt yapıyı en kaliteli şekilde hazırlayarak kullanıma sunacaktır.

Spa Merkezi Açma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yapılması planlanan işletmenin, ilk olarak büyüklüğü ve genel özellikleri Spa salonu açma fiyatları bakımından çok önemlidir. Öncelik olarak bu konuda birbirinden güzel hizmetler veren ISITMAX, projelendirmeden tutun, bitimine kadar müşteri desteği sunmaktadır. Şirketimiz ilk olarak bu alanda hizmet verecek mekan için, bir takım alt yapılarla işe start vermektedir. Gerekli resmi evrakların tamamlanması, mekanda hangi özelliklerin olması gerektiğini ve en önemlisi gelen müşterinin en iyi şekilde rahat edebilmesi için, tasarım oluşturmaktadır. Kullanılacak tüm malzemelerin listesini çıkartarak, giden malzeme ücretini ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda işletmenin uzaklık mesafesini ve tüm ulaşım giderlerini göz önünde bulundurmaktadır. Alt yapı için, elektrik ve su tesisatı, spa odalarının tasarlanmasını, ısıtma sisteminin en iyi şekilde işleyebilmesi için tüm detaylar göz önüne alınır. Tüm bunlar hesaplanarak fiyat ortaya çıkarılmaktadır. ISITMAX sadece işletmenin kurulmasını değil aynı zamanda tüm, spa merkezi açma şartlarını ve kriterlerini de müşterisinin yerine kendisi yapmaktadır. Bu sayede bu tür sektöre girecek olan yatırımcılar asla yorulmadan, belki de bölgenin en güzide sağlık merkezine sahip olacaklardır.

Spa Merkezlerine Gitmenin Yararları Nelerdir?

 • Öncelikle vücutta bulunan yağların atılmasına son derece yardımcı olmaktadır.
 • Vücutta bulunan ölü derilerin atılmasına yardımcı olmaktadır.
 • Kan dolaşımınızı arttırır ve özellikle selülit tedavisinde kesinlikle tercih edilmelidir.
 • Ferahlatır ve vücutta bulunan tüm kırgınlığı alır, dinç olmanıza yol açar.
 • En önemlisi yapılan araştırmalara göre, uyku düzeni bozuk olanlar için, Spa salonları uyku bozukluklarında birebir tedavi yöntemidir.

Romatizman hastalar için adeta şifa kaynağıdır ve tamamen doğal yöntem tedavi olarak, uzmanlar tarafından tercih edilmektedir. Düzenli olarak Spa merkezlerini ziyaret eden bireyler, diğer bireylere göre daha sağlıklı ve daha dinç olmaktalar. Bu bağlamda kesinlikle periyodik olarak bu sağlık alanlarına gitmeli ve yaşamınızı daha kaliteli hale getirmelisiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız