Stadyum ve Açık Alan Isıtma Çözümleri

Stadyum ve Açık Alan Isıtma Çözümleri

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Yazının içeriği

Açık alanlar ve stadyumların artık mevsim gözetilmeksizin kullanılması, bu alanların soğuk hava şartlarında da uygun ısıya sahip olmasını gerektirmiştir. Özellikle günümüzde spor müsabakaları seyircilerinin artması, stadyumlarda izleyicilerin soğuk hava şartlarından daha az etkilenmesi için çözümler üretilmesine neden olmuştur.

Stadyum ve açık alan ısıtma çözümleri ile sağlanan konfor, kış aylarında yapılan etkinliklere, spor müsabakalarına ve mekânlara olan ilgiyi artırmıştır.

Stadyum ve Açık Alan Isıtma Çözümleri Nelerdir?

Stadyumlar ve açık alanlar, dış çevre şartlarına açık olmaları nedeniyle ısıtılması zor yerlerdir. Yapılacak sistemlerin rüzgar gibi hava şartlarına dayanıklı olması şarttır. Stadyum ve açık alan ısıtma çözümlerinde en etkili sistem, Infrared ve radyant Isıtma sistemidir.

Infrared ve Radyant Isıtma Sistemi

Infrared ve Radyant ısıtıcıların, stadyumların veya açık alanların belirli bölgelerine monte edilerek ısınmanın sağlandığı çözümlerdir. Bu tarz çözümlerde özellikle rüzgâr akımları ve türbülanslara dikkat edilmelidir. Bu sistemler çalıştırıldıktan sonra hızla devreye girmesi ve hemen etkili olması açısından etkili sistemlerdir. Düşük enerji tüketimi ve düşük bakım maliyetlerle kuruldukları için en çok tercih edilen açık alan ısıtma çözümleridir.

Doğrudan ve düzgün ısı vermesi açısından sistemin düzgün kurulması önemlidir. Yapısı gereği de çevre dostu olan ısıtma sistemi, hangi alanlarda uygulanacaksa ona göre malzeme seçimi yapılmalıdır.

Infrared Isıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Isıtma aracında kullanılan halojen ampuller sayesinde etkili ve anında hissedilir sıcaklık vermektedir. Hızlı tepkimeye girer yani cihaz çalıştırıldığında ampuller 2- 3 saniye içerisinde yüksek sıcaklık seviyesine ulaşır. Bu açıdan elektrikli ısıtıcılardan daha etkili ve çabuk ısınma sağlar.

Radyant Isıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Haznenin içerisinde bulunan gazın bir fan aracılığı ile özel kuvars kaplı borular içinde dolaştırılarak alanın ısıtılması sistemine dayanır. Boru içerisinde dolaşan hava reflektörler ile yansıtılarak ısı zemine iletilir.

Bu iki sistem de, açık alanlar ve stadyumlarda konforlu ısınma için en etkili yoldur.

Infrared ve Radyant Isıtma Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

  1. Kısa sürede devreye girer ve çabuk ısınma sağlar.
  2. Uzun ömürlüdür ve bakım gerektirmez.
  3. Montaj süresi kısadır. Alanın hemen kullanılmasına olanak sağlar.
  4. Sessiz çalışır, gürültü çıkarmaz.
  5. Toz ve partikül üretmez, hava cereyanı yapmaz. Bu açıdan astım, üst solunum rahatsızlığı gibi sorunları olan kişiler için rahatsızlık vermez.
  6. Düşük enerji harcaması sebebi ile maliyet tasarrufu sağlar.
  7. Çevre dostudur.
  8. Verimli ısınma sağlar.
  9. İstenilen yere monte edildiği için yerden tasarruf sağlar.

Infrared ve radyant ısıtma sistemleri, stadyum ve açık alan ısıtma çözümleri için rahat, konforlu ve etkili ısınma için en iyi yoldur.

Stadyum ve açık alan ısıtma çözümleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
  Sepet