Stadyum Elektrikli Yerden Isıtma Garantili Mi?

Çim Sahalarda Alttan Isıtma

Elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin kullanıldığı en yaygın yerlerden birisi de kış aylarının oldukça sert geçtiği yerlerde yapılan müsabakalarda kullanılan stadyumlardır. UEFA’nın son yıllarda uygulamaya koymak için çabaladığı ve bu alanda birçok çalışma yaptığını göz önünde bulundurursak, elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin artık stadyumların vazgeçilmezi haline geldiğini söyleyebiliriz. Stadyum elektrikli yerden ısıtma garantili mi?

Elektrikli Yerden Isıtmanın Stadyumlar İçin En Büyük Faydası:

Futbol sahasında eriyen kar ve çözülen buz tabakalarının pist alanında don ve buzlanmaya neden olmasını engellemesidir.

Ülkemizdeki stadyumlarda oldukça yaygın hale gelmeye başlayan elektrikli yerden ısıtma sistemleri, şu anda Recep Tayyip Erdoğan Stadı başta olmak üzere Kasımpaşa stadı gibi birçok stadyumda kullanılmaktadır.

Stadyumda Elektrikli Yerden Isıtma Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Futbol sahalarında elektrikli yerden ısıtma kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisidir. Kontrol kısmı olan otomasyon panosudur. Otomasyon panosu, acil durumlarda stadyumda can ve mal kaybı tehlikesi oluşturmayacak, müdahale amacıyla zaman kaybı yaşatmayacak uygun bir alana kurulmalıdır. Yetkili kişiler dışındaki diğer tüm insanların erişmesine kapalı olan, olası su taşkınları ve bunun gibi durumlarda can ve sistemin güvenliğine zarar vermeyecek kapalı ve korunaklı bir bölmede yer alması gerekir.

Akıllı çim altı ısıtıcı sistemleri ile beraber kurulumu sağlanan stadyum elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin garantisi, sistemi döşeyenler tarafından titizlikle yürütülmektedir. Doğal çimlere sağladığı yararlar ise stadyum ısıtması ile beraber bir büyüme ve yenileme sağlamaktır. Bu yararlar göz önünde bulundurulduğunda çimlerin müsabakalara uygun hale gelmesi için ısıtıcı sistem oldukça gerekli bir faktördür.

Stadyum elektrikli yerden ısıtma garantili mi? Stadyumlarda elektrikli yerden ısıtma sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart