Stadyum Elektrikli Yerden Isıtma Garantili Mi?

Elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin kullanıldığı en yaygın yerlerden birisi de kış aylarının oldukça sert geçtiği yerlerde yapılan müsabakalarda kullanılan stadyumlardır. UEFA’nın son yıllarda uygulamaya koymak için çabaladığı ve bu alanda birçok çalışma yaptığını göz önünde bulundurursak, elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin artık stadyumların vazgeçilmezi haline geldiğini söyleyebiliriz.

Elektrikli yerden ısıtmanın stadyumlar için en büyük faydası futbol sahasında eriyen kar ve çözülen buz tabakalarının pist alanında don ve buzlanmaya neden olmasını engellemesidir.

Ülkemizdeki stadyumlarda oldukça yaygın hale gelmeye başlayan elektrikli yerden ısıtma sistemleri, şu anda Recep Tayyip Erdoğan Stadı başta olmak üzere Kasımpaşa stadı gibi birçok stadyumda kullanılmaktadır.

Stadyumda Elektrikli Yerden Isıtma Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Futbol sahalarında elektrikli yerden ısıtma kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, kontrol kısmı olan otomasyon panosudur. Otomasyon panosu, acil durumlarda stadyumda can ve mal kaybı tehlikesi oluşturmayacak, müdahale amacıyla zaman kaybı yaşatmayacak uygun bir alana kurulmalıdır. Yetkili kişiler dışındaki diğer tüm insanların erişmesine kapalı olan, olası su taşkınları ve bunun gibi durumlarda can ve sistemin güvenliğine zarar vermeyecek kapalı ve korunaklı bir bölmede yer alması gerekir.

Akıllı çim altı ısıtıcı sistemleri ile beraber kurulumu sağlanan stadyum elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin garantisi, sistemi döşeyenler tarafından titizlikle yürütülmektedir. Doğal çimlere sağladığı yararlar ise stadyum ısıtması ile beraber bir büyüme ve yenileme sağlamaktır. Bu yararlar göz önünde bulundurulduğunda çimlerin müsabakalara uygun hale gelmesi için ısıtıcı sistem oldukça gerekli bir faktördür.

Stadyumlarda elektrikli yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet