Stadyum Yerden Isıtma

Stadyum Yerden Isıtma

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Zemin ısıtma, birçok alanda ve farklı sektörlerde kullanılabilen bir ısıtma yöntemidir. Elektrikli zemin ısıtma yani diğer adı ile yerden ısıtma, evlerde, ofislerde, iş yerlerinde, fabrikalarda ve daha birçok alanda tercih edilmektedir. Zemin ısıtmanın kullanıldığı alanlardan biri de sahalardır. Stadyumlarda kullanılan yerden ısıtma sistemi ve faydaları ile ilgili bütün detayları aktarıyoruz.

Stadyumda Isıtma Gerekli Mi?

Futbol müsabakalarının gerçekleştirilmiş olduğu stadyumlarda ısıtma oldukça gerekli bir sistemdir. Özellikle yerden ısıtma birçok sorunun çözülmesine ve daha kaliteli futbol oynanmasına yardımcı olacaktır. Dört mevsim açık alanda oynanan futbol, özellikle kış aylarında oyunculara ve seyircilere zor anlar yaşatmaktadır. Kar birikimi ve buzlanma gibi durumların yaşandığı dönemlerde yerden ısıtma sistemi stadyumlar için oldukça gereklidir. Hem ısıyı dengeleyen hem de rahat futbol oynanmasını sağlayan elektrikli yerden ısıtma sistemi, her stadyumda olması gereken sistemlerden biridir.

Stadyumda Elektrikli Yerden Isıtma Nasıl Yapılır

Elektrikli yerden ısıtma nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Stadyumlarda bulunan saha üzerine özel bir sisteme sahip olan elektrikli ısıtma sistemi döşenmektedir. Üzerine çim saha zemini kaplanarak yerden ısıtma sistemi zeminin altında bırakılmaktadır. Büyük bir zemin olan sahalarda yerden elektrikli ısıtma sisteminin doğru ve güvenli şekilde uygulanması oldukça önemlidir. Bu yüzden profesyonel ekiplerden yardım almak en iyi çözüm olacaktır.

Stadyumda Elektrikli Yerden Isıtmanın Faydaları

Elektrikli yerden ısıtma stadyumlar için en gerekli uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın yararları arasında birçok seçenek sıralamak mümkündür. Futbolcuların karlı ve buzlu zeminde futbol oynarken ne denli zorluk çektikleri aşikârdır. Elektrikli zemin ısıtma sayesinde kış aylarında ve soğuk günlerde kar birikmesi, buzlanma ve don olayları saha zemininde görülmeyecektir. Bu da futbolcuların daha rahat ve daha kaliteli bir futbol ortaya koymalarını sağlayacaktır. Bununla birlikte soğuk havanın etkisi ile zarar gören ve büyümeyen saha çimleri de çok daha sağlıklı bir şekilde büyüyecektir. Yerden ısıtmanın faydalarından bir diğeri de can ve mal kaybını önlemesidir. Yağış ve kar erimesi nedeni ile ıslak kalan saha zemininin kurumasını da sağlayan yerden ısıtma sistemi, oyuncular için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Stadyumlarda yerden ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız