Stadyumlarda Elektrikli Alttan Isıtma Sistemi

Stadyumlarda Elektrikli Alttan Isıtma Sistemi

27 Temmuz 2019 by in Genel

Futbol, karda ya da yağmurda, kısacası her mevsimde oynanan bir açık hava sporudur, haliyle zeminlerin en verimli halde kalması sağlanmalıdır. Stadyumlarda elektrikli alttan ısıtma sistemi tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Stadyumlarda Elektrikli Alttan Isıtma Sistemi Gerekli Midir?

Dünyanın büyük kısmının takip ettiği futbolun kötü bir zeminde oynanması, izlenme oranlarını düşürür. Ayrıca olası sakatlıklara yol açabilir, bu da puan kaybına ve dolayısıyla maddi kayıplara yol açabilir. Bunların bilincinde olan kulüpler zeminlerinde bu uygulamayı kullanmaktadırlar. Bunun en büyük örnekleri olarak Avrupa liglerini örnek verebiliriz. Bildiğiniz gibi Avrupa’da kış şartları daha sert geçmektedir. Saha zeminlerine uygun hava koşulları bulmaksa pek mümkün olmamasına rağmen zeminlerinin düzgünlüğü ve kalitesi göz kamaştırıyor, bu da haliyle hem oyunu hem de izlenme gelirlerini artırıyor. Stadyumlarda alttan ısıtma bu sebeplerden dolayı bir gereklilik halini alıyor.

Neden Elektrikli Alttan Isıtma Sistemi?

Sulama sistemiyle yerden ısıtma sistemi de bulunur fakat zorlu hava koşullarında suyun donma tehlikesi vardır. Stadyumların sürekli belli bir sıcaklıkta tutulması, sulama sistemiyle alttan ısıtma sistemlerinde son derece maliyetlidir. Elektrikli alttan ısıtma sisteminde yerlere ısı yayan kablolar yerleştirilmektedir. Sadece gerektiği zamanlardan birkaç saat önce devreye sokulması halinde çalışan bu sistem, büyük bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kabloları uzun ömürlü olup sürekli bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Stadyumlara yerleştirilen arıza uyarı sistemleri herhangi bir arızada size uyarı vererek güvenliğinizi sağlar. Aynı zamanda hatanın nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

Elektrikli Alttan Isıtmanın Sahalara Sağladığı Faydaları

Elektrikli yerden ısıtmanın faydaları ise şunlardır:

 1. Diğer alttan ısıtma sistemleri gibi sürekli bakım gerektirmez bu da sahanın zemininin sürekli bozulmasını engeller.
 2. Kış aylarının sert geçtiği bölgelerde çimlerin uzaması için belli bir ısıda kalmasını sağlar, bu da zeminin görsel açıdan korunmasını sağlarken olası buzlanma riskini de önlemiş olur.
 3. Borulu ısıtmalara göre çok daha hızlı ısınma sağlar ve sistemin bozulmaması için sürekli çalıştırılma gereksinimi duyulmaz. Bu da stadyum giderlerini denetlemek için fazladan eleman ihtiyacını ortadan kaldırarak enerji tasarrufu sağlar ve maddi kaybın artmasına engel olur. sayfasına bakabilirsiniz.

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Isıtmax‘ı ziyaret edebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart