Tadilat Aşamasında Yerden Isıtmanın Önemi

Tadilat Aşamasında Yerden Isıtmanın Önemi

27 Temmuz 2019 by in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Elektrikli yerden ısıtma sistemi son yıllarda hemen her alanda kullanılmaya başlanan ısıtma sistemidir. Elektrikli yerden ısıtma sistemi özellikle hamam, banyo, kış bahçesi ve çim saha alanlarında sıklıkla kullanılmakla birlikte apartman dairelerinde ve diğer yaşam alanlarında da son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmeye başlanmıştır. Kablolu ısıtıcılar aracılığıyla sağlanan sistemde açık alanların kar, buz engellenmesi, ısının belirli bir seviyede tutulması hedeflenmektedir. Tadilat aşamasında yerden ısıtma yapılması ise çok daha pratik ve az maliyetli olmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtmanın Avantajları

Elektrikli yerden ısıtma sisteminin diğer ısıtma sistemlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. İlk olarak ısıtmanın en iyi ve her yere eşit mesafede yayılması açısından en iyi sistem olduğunu söyleyebiliriz. Kullanımı ve kurulumu son derece kolay bir ısıtma sistemidir. Elektrik kullanmasına rağmen oldukça maliyetli bir ısıtma sistemidir. Herhangi bir yakıt yakma işlemi gerçekleşmediğinden oldukça güvenilirdir. Ortamdaki eşyalara zarar verme olasılığı son derece düşüktür.

Tadilat Aşamasında Elektrikli Yerden Isıtmanın Kurulumu

Elektrikli yerden ısıtma sisteminin kurulması için ilk olarak kurulum yapılacak alanın bazı özelliklerinin belirlenmesi gerekmektedir. Alanın ölçümü, ısıtma ihtiyacının seviyesi gibi özellikler belirlendikten sonra kurulum için harekete geçilir. Tadilat aşamasında gerçekleştirilen bu kurulum işinde uzman yetkililer tarafından güvenle yapılmaktadır. Kablolu ısıtma sistemi direkt olarak elektrikle çalışmaktadır. Fakat oldukça kontrollü bir şekilde çalışma sergilediği için ekonomik bir ısıtma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Makina dairesi ve boru tesisatı gerektirmediği için tesisat kaybı oluşturmamaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin Başlıca Kullanım Alanları

Birçok alanda rahatlıkla kullanım olanağı sağlayan elektrikli ısıtma sistemi hem maliyet, hem ısıtma, hem de konfor açısından son derece avantajlı bir sonuma sahiptir. Başlıca kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz;

 • Ev, konut, ofis ısıtma (tam ısıtma veya ılık zemin kullanılır)
 • Ilık zemin için mutfak ısıtma
 • Ilık zemin için banyo ısıtma
 • Buhar banyosu ısıtma
 • Hamam ısıtma
 • Anaokulu ısıtma
 • Kış bahçesi ısıtma
 • Spa ısıtma
 • Yüzme havuzu çevresini ısıtma
 • Bekçi kulübesi ısıtma
 • Çim saha ısıtma
 • Cafe, bar, restaurant ısıtma (yarı açık alan ısıtma kullanılır)

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bu yazımızda tadilat aşamasında yerden ısıtma konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/stadyum-ve-acik-alan-isitma-cozumleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart