Tank ve Varil Isıtma Sistemi Isı Ayarı Nasıl Yapılır?

Tank ve Varil Isıtma Sistemi Isı Ayarı Nasıl Yapılır?

27 Temmuz 2019 by in Genel

Soğuk havalarda ısınmak için klima, elektrikli sobalar ve kombiler gibi yöntemlere baş vuruyoruz fakat istediğimiz sonucu çoğu zaman alamıyoruz. Kiminin kullanımı zor oluyor kimi ise bütçelerimizi zorlayabiliyor. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği elektrikli yerden ısıtma sistemimiz çok fazla uğraş gerektirmiyor. Oturma odası ve yatak odalarımızın yanı sıra ıslak yüzeylerde kullanılabildiği için artık banyolarda da tercih ediliyor. Soğuk iklimlerin yaşandığı bölgelerdeki en uygun ısıtma sistemi olan yerden ısıtma, ekonomik olduğu için bütçenizi çok sarsmadan konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlar.

En Çok Kullanılan Sistem Hangisidir?

Genelde bu durum tercih edilen mekana göre değişebiliyor. Evler için ayrı, firma veya şirketler için ayrı yerden ısıtma sistemi kullanılmaktadır. En çok kullanılanlardan biri Tank ve Varil Isıtma Sistemidir. Sistemin türleri şu şekilde sıralanabilir;

 1. Kemer Tipi: Sıcaklık devam ederken, dış yüzeyi bu sıcaklığı belli etmemektedir. Metal yapı ve plastik yapı varillere uyumluluk sağlamaktadır.
 2. Ceket Tipi: Ekonomik seçenekler arasında yer almaktadır. Kemer tipinde olduğu gibi metal ve plastik yapı varilleri için uygundur. Sıcaklık takibi ve ayarını dijital ekrandan yapabiliyorsunuz.
 3. Kabin Tipi: Kemer tipi ve ceket tipi variller arasında en hızlı sonuç veren varil tipidir. Aynı şekilde sıcaklık ve sorun tespitini dijital ekran sayesinde yapabiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra kullanılan maddenin uygun sıcaklıkta ısıtılması şarttır. Tank ve Varil ısıtma fiyatları, genelde çok can yakmaz. Uzun ömürlü olmasından dolayı çok fazla tercih edilirler. Başta ödeyeceğiniz tutar sonradan size tasarruf olarak geri döneceğinden tereddütsüz kurdurabilirsiniz. Ayrıca kullanımı oldukça kolaydır.

Tank ve Varil Isıtma Sistemi Kurulması Ne Kadar Sürmektedir?

Tank ve varil ısıtma sistemi kurulumu oldukça kolaydır. Kurulum yapılacak alanın büyüklüğüne göre sonuç vermektedir. Zeminlerin alt tarafına yerleştirilen ısıtma sistemi son derece güvenli bir sistemdir. Dikkat edilmesi gereken durumlara uyulduğu takdirde sorun yaşanmamaktadır. Sistem, bakım konusunda ince detay istemez. Fakat sağlık açısından toz toplasın istemiyorsanız haftada bir kez temizleyebilirsiniz.

Varil ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Varil Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz. Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/cati-ve-oluk-isitma-sistemleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart