Tank ve Varil Isıtma Sistemi Nasıl Yapılır?

Tank ve Varil Isıtma Sistemi Nasıl Yapılır?

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Elektrikli tank ve varil ısıtma sistemi nasıl yapılır? sorusuna cevap vermeden önce cevap verilmesi gereken soru tank ve varil ısıtmanın neden yapıldığıdır. Tank ve varil ısıtmanın yapılmasının birkaç nedeni vardır. Tank veya varilde depolanan maddenin sıvı maddesi olması durumunda tankın içinde meydana gelecek yoğunlaşma veya yoğuşmanın önlenmesi, donma özelliği bulunan sıvıların donmasının önlenmesi, rutubet veya nem olarak tabir edilen oluşumların önüne geçilebilmesi için tank ve varillerin yerden veya tanka bitişik olarak uygulanan ısıtma sistemleri ile ısıtması yapılmaktadır.

Tank ve Varil Bitişik Isıtma

Tank veya varilin dış cephesine, elektrikli ısıtma sisteminde kullanılan ısınma özelliği bulunan kabloların kullanılması suretiyle yapılan ısıtmadır. Plastik tank veya variller için uygun olan bir yöntem değildir. Erime ve beraberinde yangın çıkarma riski bulunmaktadır. Metal, ısıya dayanıklı metalden yapılan tank ve varillerde uygulanması gerekmektedir.

Tank ve Varili Yerden Isıtma

Tank veya varili yerden ısıtma sistemleri farklı amaçlarla yapılabilmektedir. Yerden ısıtma sisteminin uygulandığı yerlerde genel amaçlı ısınma hedeflenirken tank ve varillerle depolamanın yapıldığı yerlerde varillerin ve tankların ısınması hedeflenmektedir. Belirli bir ısı seviyesine kadar ısıtılan alanlarda bulunan variller ile tankların içinde bulunan maddeler de böylece istenilen düzeyde tutulmaktadırlar.

Alttan Isıtma Sistemleri

Elektrikli yerden ısıtma, fiyat bakımından ideal olduğu gibi uygulanma ve kurulum bakımından da önemli avantajları olan bir sistemdir. Yerden ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen sistem elektrikli yerden ısıtma sistemidir. Alttan ısıtma sistemleri olarak da adlandırılan bu sistemler fayans altından, parke altından, sıva altından uygulanabilen bir yöntemdir.

Alttan ısıtma sistemleri fiyatları ile cazip ve tercih edilir sistemler olduğu gibi aynı zamanda yüksek memnuniyeti de sağlamaktadırlar. Diğer yerden ve alttan ısıtma sistemlerine nazaran daha uzun ömürlü olan bu elektrikli sistem sayesinde tank veya varillerle saklama veya depolama yaptığınız alanları kısa sürede istediğiniz derecelerde ısıtmanız mümkün olabilecektir.

Tank ve varil ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Varil Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet