Tank ve Varil Isıtma Uygulamaları

Tank ve Varil Isıtma Uygulamaları

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Yoğuşma ve nem özellikle silolarlarda, tanklarda veya varillerde bulunan malzemelerin yapılarının bozulması, içerisinde bulunduğu kaba yapışması veya en tehlikelisi atık gaz üreterek çevreye zarar vermesi gibi birçok soruna neden olabilir. Bu sorunların önlenmesi açısından bu kimyasalların kendi normal şartlarında saklanması, hem çevre açısından hem de firmalar açısından çok önemlidir.

Tank ve varil ısıtma uygulamaları silo, tank ve varillerin dış yüzeylerinin ısıtılarak içindeki kimyasalların kendi değerleri muhafaza etmesini sağlamak amacı ile kullanılan sistemlerdir. Endüstriyel tesis ve fabrikalarda özellikle kullanılan tank ve varil ısıtma uygulamaları ile ürünlerin sıcaklığı muhafaza edilir. Ürünlerin donmaya karşı korunması sağlanır. Ayrıca uygulama sırasında, tank ve varillerin bulunduğu yerin durumu yani rüzgâr ve güneşin konumuna da dikkat edilerek uygulama yapılmakta ve bu da enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Tank ve Varil Isıtma Uygulamaları Nasıl Çalışır?

Tank ve varil ısıtma uygulamaları hareketli ısıtma sistemleri olabildiği gibi sabit sistemler de olabilir. Hareketli sistemler ceket tipi ısıtma sistemleridir. Sabit sistemler ise sabit varil veya tankların üzerine monte edilen sistemlerdir. Klasik ısıtma sistemlerine göre montaj kolaylığı ve bakım gerektirmemesi açısından tercih edilir.

Isıtıcı kablolar uygulama yapılacak tank veya varilin yapısına ve ısı ihtiyacına göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple ısıtıcı kablo seçimi ve kontrol sistemleri ürüne özel yapılandırılmaktadır.

 

Tank ve varil ısıtma uygulamaları sistemleri elektrikle çalışmakta olup genellikle ısıtıcı kabloların tankın veya varilin dış yüzeyine sarılması şeklinde olur. Ancak tank veya varilleri iç yüzeylerinde ısıtma kablolarının kullanıldığı özel üretim sistemler de vardır.

Tank ve Varil Isıtma Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

  • Üretimde kullanılacak hammaddelerin ve kimyasalların aşırı soğuk havadan etkilenmemesini sağlarlar. Bu şekilde üretim, aksamdan ilerlemiş olur. Ayrıca hammaddelerin ve kimyasalların bozulması önlenerek maliyet tasarrufu da sağlanır.
  • Soğuktan etkilenen kimyasalların yapısı bozulacağından üretilen ürünün yapısı da olumsuz etkilenecektir. Tank ve varil ısıtma uygulamaları ile üretim aşamasında aksaklık olmadığı gibi ürünün kalitesinde de düşme olmaz.

Tank ve varil ısıtma uygulamaları sistemlerinin, donma önleme, sıcaklık muhafaza etme ve yoğunlaşma önleme şeklinde üç ayrı ana amacı vardır.

Tank ve varil ısıtma uygulamaları hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Endüstriyel Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız