Tank ve Varil Isıtma

Tank ve varil ısıtma sistemleri, asfalt, boya, glikoz, bazı ağır yağlar, jelatin ve gres gibi çeşitli malzemelerin işlenmesi için gereken ısıtma işlemleri, esnek varil ısıtma ceketi kullanılarak gerçekleştirilir.

Tank varil ısıtıcı sistemleri, bilindiği gibi yukarıda sayılan malzemelerin işlenebilmesi ve bir yerden başka bir yere aktarılması gibi durumlarda, söz konusu malzemelerin uygun akışkanlığa getirilmesi durumlarında oldukça önemli olmaktadır. Özellikle de plastik ya da metal variller söz konusu olduğunda, bu varillerin içindeki endüstriyel yağ ya da boya ham maddeleri gibi malzemelerin uygun sıcaklıkta ısıtılması şarttır. Hava şartlarının sert olduğu coğrafyalarda da donma tehlikesine karşın, yine bu sistemlerden istifade edilir.

En Sık Kullanılan Varil ve Tank Isıtma Sistemleri

Kemer tipi, ceket tipi ya da kabin tipi varil ısıtıcıları en yaygın olarak kullanılan tank ve varil ısıtma seçenekleridir. Elbette ki sektöre göre, iş alanına göre ya da firmaların işleyişlerine göre ürün ve sistem tipleri değişkenlik gösterebilir. Bu noktada tesislere göre çeşitli çözümler de ortaya konur.

Bu sistemlerin avantajları arasında esneklik, ortama göre tercih edilebilen farklı kullanım tipleri ve hızlı sonuç alma sayılabilir. Bu nedenle de firmalar varil ısıtıcıları noktasında, söz konusu sistemlerden faydalanmaktadırlar.

Kimyasal Varil Isıtıcı Sistemi

Yoğuşma ile nem, çeşitli tankların ya da siloların, hatta kimyasal varillerin içinde yer alan malzemelere zarar verebilir. Bozulma ve yapışma meydana getiren söz konusu unsurlar, atık gazlar için de tehlikedir. Bu tarz sıkıntıların yaşanmaması noktasında ise varil yüzeylerine ısıtma uygulanır. Kimyasal varil ısıtma sistemi burada devreye girerken, ısı izleme sayesinde de bu sistem bir adım daha öne çıkar.

Sistem Nasıl Kurulur?

ISITMAX Alttan Isıtma Sistemleri aracılığı ile tank ve varil ısıtıcı rezistans kabloların yerleştirilmesi ve kurulumu kolayca gerçekleştirilir. Sisteme bakım gerekmediği gibi, depolama tanklarının mevcut sıcaklıkları da istenen değerlerde korunabilir. Donmayı önlemek ve sıcaklığı yükseltmek, sistem kurulduktan sonraki amaçlardandır.

Tank ve varil ısıtma projeleri hakkında bilgi almak ve uygulamalarını öğrenmek için Tank Varil Isıtma uygulamaları sayfamıza bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız