Çatı Kenarı Saçak ısıtma

Çatı Kenarı Saçak ısıtma

 672,00 +kdv

Konut ve ticari yapıların metal yada membran çatı kenarlarında kar buz önleme amaçlı ısıtma sistemidir. Seçim yaparak sipariş verebilir yada firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürününüzü Oluşturun

Ürününüzü Oluşturun

Seçimlerinize göre fiyatlar anlık olarak değişecektir. Seçenekler sayfanın açıklama kısmında detaylandırılmıştır. Firma ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

 • Metal Kenet Çatı h:50cm *

  Metal kenetli çatılarda, 50cm yüksekliğinde 1metre alanda 5mt ısıtma kablosu kulanılmaktadır. Sistem metraja uygun bağlantı aksesuarlarını fiyata eklemektedir. Uygulama yapacağınız toplam çatı kenarı uzunluğunu rakam olarak giriniz. Sistem birim fiyat olarak 1 mtul fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 30 metre uzunluğa sahip çatı kenarı için 29 giriniz.

 • Metal Kenet Çatı h:100cm *

  Metal kenetli çatılarda, 100cm yüksekliğinde 1metre alanda 10mt ısıtma kablosu kulanılmaktadır. Sistem metraja uygun bağlantı aksesuarlarını fiyata eklemektedir. Uygulama yapacağınız toplam çatı kenarı uzunluğunu rakam olarak giriniz.Sistem birim fiyat olarak 1 mtul fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 30 metre uzunluğa sahip çatı kenarı için 29 giriniz.

 • Shingle Membran Çatı h:60cm *

  Shingle membran çatılarda, 60cm yüksekliğinde 1 metre alanda 6 mt ısıtma kablosu kulanılmaktadır. Sistem metraja uygun bağlantı aksesuarlarını fiyata eklemektedir. Uygulama yapacağınız toplam çatı kenarı uzunluğunu rakam olarak giriniz. Sistem birim fiyat olarak 1 mtul fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 30 metre uzunluğa sahip çatı kenarı için 29 giriniz.

 • Sıcaklık Kontrolü *

  Hmax serisi ısıtma kablolarımız sigortaya bağlı olarak sürekli enerjili olarak çalışmaya uygundur. Kablo sıcaklığını kendisi ortam sıcaklığına bağlı olarak düzenleyecektir. Bu beraberinde buzlanma olmayan zamanlardada akım çekeceği anlamına gelir. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak boşa kullanımı önlemek için kontrol seçeneklerini fiyata ekleyebilirsiniz.

 • Bağlantı Buatı *  575,00

  Kaç adet buat ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için firma ile iletişime geçiniz.

 • Montaj *

  Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Montaj fiyatları yetkili personelimizin güvenlik ekipmanlarıile çatı üzerinde çalışabileceği çatılar içindir. Manlift, vinç vb kiralamalar Alıcı sorumluluğundadır.

 • Kar tutucu eklemek İster misiniz? *  6.200,00

  Seçtiğiniz uzunluğa bağlı olarak montaja hazır tüm aksesuarlar dahil olarak gönderilecektir. Uzunluğu metre cinsinden rakam olarak giriniz.

Birim Fiyat

Seçimleriniz

Toplam Fiyat

Ürün Hakkında : Çatılarda kar buz önleme amaçlı ısıtma ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.isitmax.com/kar-eritme-cati-oluk-isitma/ adresimize bakabilirsiniz.  Bu sayfada montaja hazır olarak önceden hazırlanmış çatı kenarında ısıtma amaçlı ısıtma seti gösterilmektedir.

Villa, konut, ticari yapılar, kamu kurumlarının çatıları yada endüstriyel yapıların çatılarında kar buz önleme çözümleri çok çeşitli kullanım alanlarını kapsayabilir. Bu alanlardan çatı saçakları aşağıdaki şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

Oluksuz eğimli çatılar: Kar yağışının fazla olduğu bölgelerde çatı üzerinde biriken karlar tehlike arzetmektedir. Bitişik nizam ve farklı yükseklikte olan yapılardan düşen buz kütleleri can ve mal güvenliği açısından ciddi riskler barındırmaktadır. Metal kenetli çatılarda, kar tutucu ile birlikte saçak boyu 100cm genişliğinde ısıtma yapılması tavsiye edilir. Karın sıcak çatı olarak adlandırılan saçağın gerisinde toplanması, saçak kısmında biriken karın ise buz olmadan eriyerek tahliye edilmesini sağlar.

Oluklu ve düşük eğimli çatılar: Konut tipi yada endüstriyel çatılarda yağan kar çatı üzerinden oluklara ulaşır ve drenaj sağlanamazsa buz oluşumu başlar. Üstü kapanan oluklar ve çatı yüzeyinden gelmeye devam eden kar geri dönülmez bir oluşum içine girerek hasar vermeye başlar. Bu sürecin defalarca devam etmesi konut tipi çatılarda olukların deforme olmasına, eğilmesine ve bazı durumlarda yerinden çıkarak üzerindeki karın ağırlığı ile düşmesine sebep olur. Endüstriyel çatılarda ise gizli derelerde genleşen buz yapısal hasara neden olarak içeriye su girmesine, yalıtımın bozulmasına vb sorunlara neden olabilir. Bu tarz durumlarda oluk içi ısıtma, yağmur iniş boruları ve saçaklarda ısıtma yapılması tavsiye edilir.

Ürün Varyasyonlarının Seçilmesi

Çatı Kaplaması 

Saçak ısıtma ürünümüz; metal çatılar yada shingle kaplamalar için farklı aksesuarlar ile birlikte gönderilmektedir. Çatı kaplaması seçimi yapıldığında ilgili ürüne ait aksesuarlar kutu içeriğine dahil edilecektir. Sistemde aynı ısıtma kablosu ( T2MaxPro ) kullanılmaktadır. Uv dayanımlı, yüksek ısı çıkışı ve çift iletkenli tek noktadan besleme kolaylığı sağlayan tasarımı ile uzun yıllar çatınızda performans kaybı olmadan işlevini yerine getirmek için dizayn edilmiştir.

Kablo Metrajı Seçimi

 • Metal çatılarda m2’de 8 metre kablo kullanımını baz almalısınız.
 • Shingle çatılarda m2’de 6 metre kablo kullanımını baz almalısınız.

TMaxPro ve Hmax ısıtma kabloları belirli boylarda kesilerek 3 metre soğuk besleme ucu ile birlikte montaja hazır halde kutuya eklenir. Bu sayede ısıtma kablolarını kurulum klavuzunda gösterildiği şekilde çatı kenarına bağlantı aksesuarları ile yerleştirebilirsiniz ve kablo uçlarını besleme buatlarınıza ( elektrikçiniz çatıya enerji götürdüğünde kabloları bağlamak için buat koyacaktır ) bağlayabilirsiniz.

Sıcaklık Kontrolü : Çatı ısıtma sisteminizin termostat ve sensör ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada farklı kontrol üniteleri öne çıkmaktadır.

 1. Ekoline Serisi Kontrol Panosu: Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat ve sıcaklık sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde sistem çalışır, +3C’nin üzerine çıkınca kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 2. Proline Serisi Kontrol Panosu: Hava sıfır derecenin altında bile olsa buzlanma olmayabilir. Bu durumda ısıtıcılar boşa çalışacaktır. Bunu önlemek için sıcaklık sensörüne extra nem sensörü eklenir. Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat,  sıcaklık sensörü ve harici nem sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde ve nem sensörü yağış algıladığında sistem çalışır, sıcaklık veya nem sensörü birlikte uygun değerler sunduğunda sistem kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 3. Maxline Serisi Kontrol Panosu: Proline serisi kontrol panosu ile aynı özelliklere sahiptir. Panoda kullanılan sıcaklık regulatörü ve sensörler EBERLE markadır. Eberle, sıcaklık regulatörü, sıcaklık sensörü, nem sensörü birlikte set olarak gelmektedir.

Montaj: Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Şehir dışı uygulamalar için bayilerimiz ile iletişime geçilerek keşif ve montaj bilgisi alınması gerekebilir.

GARANTİ

Roofmax serisi ürünümüz için 3 adet garanti sunmaktayız.

 1. 20 Yıl SAFEMAX Garantisi: Çatı Isıtma Kablolarımız ( TmaxPro, Hmax ) tasarım olarak UV dayanımlı ve dış ortamda  en az 30 yıl çalışması için gerekli olan mühendislik ve hammadde altyapısı ile üretilmektedir. İmalat kaynaklı bir arıza olması durumunda SafeMax Garanti prosedürümüz doğrultusunda ürün değişimi ( inşaat işleri size aittir ) yada ücret iadesi ( fatura tutarı kadar ) yapılması sözleşme ile belirlenmiştir. 1995 yılından beri arızalı ürünümüzün olmaması ile gurur duyuyoruz.
 2. Otuz gün İade Garantisi :  Kutusu açılmamış, yanlış sipariş, vazgeçilmiş ürün yada bizden kaynaklı sorun yaşamanız durumunda 30 gün içinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Özel sipariş ürünler bu kapsamda değildir.
 3. En İyi Fiyat Garantisi : Isıtmax olarak ürünlerimize ve fiyatlarımıza çok güveniyoruz. Daha pahalı olduğumuz halde bize güvenip aynı ürünü bizden almak isterseniz; lütfen nereden daha uygun fiyat aldığınızı bize bildiriniz ( info@isitmax.com ) rakibimizin fiyatının sembolik olarak bir tık altına ineceğimize söz veriyoruz.  Garantiler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen SafeMax Sayfamızı ziyaret ediniz.

Not : Isıtma matınızı keserek döndürebilir yada kabloyu taşıyıcı banttan çıkararak montaj esnasında yerini değiştirilebilirsiniz.  Ölçünüzde ufak sapmalar olsa da döşemeye devam edebilirsiniz.

Not : 1995 yılından beri ısıtma kablosu imalatı ve montajı yapan Isıtmax; döşemesi oldukça kolay ve sorunsuz bir set olarak ürünlerini sunmaktadır. Kendiniz yada bir elektrikçi yardımı ile sisteminizi rahatlıkla kurabilirsiniz.

 1. Çatı Isıtma Hakkında Daha Fazla

  Elektrikli Çatı Isıtma ve Oluk Isıtma Sistemleri

  Ülkemiz genellikle sıcak ve ılıman bir iklime sahip olsa da kış aylarında yoğun kar yağışı ve don olaylarıyla da sıkça karşılaşmaktayız. Kar her ne kadar doğal bir güzellik olarak hoş bir izlenim yaratıyor olsa da kar yağışı, ardından gerçekleşen erime ve eriyen karın tekrar donma süreci, çatılarda önemli sorunlara neden olabilmektedir. Kar ve yağmur sularının çatıdan tahliyesi amacıyla tasarlanan olukların, erime ve donma neticesinde buzla kaplanması, bu sorunların temelini oluşturur.

  Çatı yüzeyinde eriyen kar sularının çatı arasına sızarak çatı yalıtımını bozması, ciddi ısı kayıpları, binada bölgesel akıntılar, oluk-çatı örtüsü ve dış cephe kaplamasının hasar görmesi gibi sorunlar bunların başlıcalarıdır. Bu gibi beklenmeyen durumlar sonucunda oldukça yüksek maliyetlerle karşılaşılır. Buzlanma sebebiyle çatı yüzeyinde oluşabilecek hasarlara ek olarak, buz sarkıtlarının oluşturduğu ağırlık nedeniyle olukların kırılması ve sarkıtların beklenmedik anlarda koparak düşmesiyle oluşabilecek hayati tehlikeler de söz konusudur.

  ELEKTRİKLİ ÇATI ISITMA SİSTEMİ NEDİR?

  Çatı ısıtma sistemleri yakın geçmişte önemli bir gelişme göstermiş, tüm bu olumsuz durumların çözümü amacıyla elektrikli ısıtıcı kablolar üretilmiştir. Bu kablolar, çatı yüzeyinde ve oluklarda karşılaşılan buzlanmanın önlenmesinde oldukça etkili ve alternatifsiz bir malzemedir. Oluk içi ve çatı yüzeyi gibi buzlanmanın engelleneceği bölgeye, alüminyum bantlar ve silikonla sabitlenen ısıtıcı kablolar, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek buzlanma oluşumunun önüne geçer. Böylece eriyen kar sularının tekrar donarak olukları tıkamasının ve sarkıt tehlikesinin önüne geçilir. Su kolayca akış yolu bulduğu için sorun tamamen çözülmüş olur.

  ELEKTRİKLİ ÇATI ISITMA SİSTEMİ GÜVENLİ MİDİR?

  Elektrikli çatı ısıtma sisteminde kullanılan kablolar, hiçbir tehlike yaratmaz, tamamen güvenlidir. En ağır kış koşullarına bile dayanıklıdırlar. Her şartta sorunsuz çalışırlar. Kullanım ömürleri oldukça uzundur.

  ÇATI ISITMADA OTOMATİK BUZLANMA DEDEKTÖRÜ

  Çatılar için kar buz eritme amacıyla tercih edilen elektrikli çatı ısıtma sistemi, sahip olduğu buzlanma dedektörü ile yalnızca ihtiyaç anında çalışır. Buzlanma dedektörü, nem-sıcaklık sensörü ve kontrol kutusundan oluşur. Buzlanmanın başladığını tespit ettiği anda, ısıtıcı kabloya enerji akışı sağlar ve ısıtma işlemi başlamış olur. Böylece gereksiz enerji sarfiyatı ve harcamanın önüne geçilmiş olur. Hava sıcaklığının çok düşük olmasına rağmen çatıda buzlanma yoksa, sistem devreye girmez. Elektrikli çatı ısıtma sistemi, ancak hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü ve çatı yüzeyi ya da olukta nem, su, kar olması durumunda çalışmaya başlar. Kısaca, buzlanma riskinin oluşması yeterlidir.

  ELEKTRİKLİ ÇATI ISITMA SİSTEMİ NERELERDE KULLANILIR?

  Elektrikli çatı ısıtma sistemleri Erzurum-Kars gibi kış koşullarının ağır geçtiği, yoğun kar yağışı ve buzlanmaya maruz kalan bölgelerimiz başta olmak üzere her şehirde; konut, ticari yapı, kamu binaları ve tarihi binalar dahil tüm yapılar için uygun ve gerekli bir teknolojidir. Lüks değil gerçek bir ihtiyaçtır. Başlıca kullanım alanları tahliye boruları, oluklar ve kritik çatı kenarlarının yanı sıra düz çatılarda yer alan sifonlu çatı drenaj sistemleridir.

  NEDEN ELEKTRİKLİ ÇATI ISITMA SİSTEMİ YAPTIRMALIYIM?

  Akıllı ısıtma kabloları ile enerji tasarrufu

  Standart ısıtma kabloları sabit ve sürekli bir enerji sağlarken sensör ve detektörlerle hassas kontrol mekanizmasına sahip akıllı ısıtma kabloları sayesinde, sistem yalnızca gerektiği kadar çalışır. Bu da orta vadede önemli bir maddi tasarruf sağlar.

  Kolay montaj ve %100 emniyetli kullanım

  Çatı oluk rezistansı olarak da adlandırılan sistemin kurulumu oldukça pratik, kullanımıysa tamamen güvenlidir. Ayrıca çatılarda buz çözme amacıyla yerleştirilen, montajı pratik çatı ısı bantları da yer alır. Isıtıcı kablo ve bant, isteğe göre ihtiyaç duyulan uzunlukta kesilebilir ve aşırı ısınma, yanma gibi riskler taşımadan oluklarda kullanılabilir.

  Dayanıklı ve uzun ömürlü malzeme

  En ağır hava koşullarına maruz kaldığı anlarda bile, UV dirençli modifiye polyolefin dış kılıfı sayesinde kendisini muhafaza eder ve uzun ömürlü bir kullanım konforu sunar.

  ELEKTRİKLİ ÇATI ISITMA SİSTEMİ YAPTIRMADA FİYATLANDIRMA NASIL OLUR?

  Tüm tesisat hizmetlerinde olduğu gibi, elektrikli çatı ısıtma sistemi kurulumunda da fiyatlandırmayı etkileyen en önemli faktörler uygulanacak bölgenin yüzey alanı ve malzeme kalitesidir. Oluk ve çatı yüzeylerinizde kar buz önleme amaçlı en kolay ve pratik yöntem olan elektrikli çatı ısıtma sistemleri, Isıtmax tecrübesi ve teknolojik altyapısıyla, en kaliteli ve en güvenli malzemeler kullanılarak sizlere sunulur. Sistemin uygulanacağı binada gerçekleştirilecek yerinde keşif ve fizibilite çalışmalarının akabinde, sizin için en uygun fiyat belirlenir. Alanında uzman Isıtmax ekibi tarafından çok kısa bir süre içerisinde montajı gerçekleştirilen elektrikli çatı ısıtma sisteminizle; tüm kış ayları boyunca sıkıntı yaşamadan rahatlığın keyfini yaşamak size kalır.

  Isıtmax olarak sunduğumuz hayatı kolaylaştıran teknolojik ısıtma çözümlerimizle, tüm enerjimizi müşterilerimizin huzur ve konforu için harcıyoruz.

  Çatınız için en uygun ısıtma önerileri ve elektrikli çatı ısıtma fiyatları için buradan bize ulaşabilir, çatı ısıtma sorunlarınızı teknolojiden beslenen akılcı ısıtma altyapımızla kolayca çözebilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet