Çatı Oluk Dere ısıtma

Çatı Oluk Dere ısıtma

 150,00 +kdv

Konut ve ticari yapıların metal yada PVC oluk ve derelerinde kar buz önleme amaçlı ısıtma sistemidir. Seçim yaparak sipariş verebilir yada firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürününüzü Oluşturun

Ürününüzü Oluşturun

Seçimlerinize göre fiyatlar anlık olarak değişecektir. Seçenekler sayfanın açıklama kısmında detaylandırılmıştır. Firma ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

 • 10-14cm arası oluklar *

  10cm ile 14cm arası genişliğe sahip metal yada pvc oluk / dereler için tek sıra ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Toplam oluk uzunluğunuzu metre cinsinden rakam olarak giriniz. Sistem birim fiyat olarak 1 mt fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 30 metre için 29 giriniz.

 • 15-20cm arası oluklar *

  15cm ile 20cm arası genişliğe sahip metal yada pvc oluk / dereler için çift sıra ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Toplam oluk uzunluğunuzu metre cinsinden rakam olarak giriniz. Sistem birim fiyat olarak 1 mt fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 20 metre için 39 giriniz.

 • 21-29cm arası oluklar *

  21cm ile 29cm arası genişliğe sahip metal yada pvc oluk / dereler için üç sıra ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Toplam oluk uzunluğunuzu metre cinsinden rakam olarak giriniz. Sistem birim fiyat olarak 1 mt fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 20 metre için 59 giriniz.

 • 30-40cm arası oluklar *

  30cm ile 40cm arası genişliğe sahip metal yada pvc oluk / dereler için dört sıra ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Toplam oluk uzunluğunuzu metre cinsinden rakam olarak giriniz. Sistem birim fiyat olarak 1 mt fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 20 metre için 79 giriniz.

 • 41-50cm arası oluklar *

  41cm ile 50cm arası genişliğe sahip metal yada pvc oluk / dereler için 5 sıra ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Toplam oluk uzunluğunuzu metre cinsinden rakam olarak giriniz. Sistem birim fiyat olarak 1 mt fiyatını otomatik girmiştir. Örnek, 20 metre için 99 giriniz.

 • Sıcaklık Kontrolü *

  Oluk ve derelerde kullanılan Hmax serisi ısıtma kablolarımız sigortaya bağlı olarak sürekli enerjili olarak çalışmaya uygundur. Kablo sıcaklığını kendisi ortam sıcaklığına bağlı olarak düzenleyecektir. Bu beraberinde buzlanma olmayan zamanlardada akım çekeceği anlamına gelir. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak boşa kullanımı önlemek için kontrol seçeneklerini fiyata ekleyebilirsiniz.

 • Bağlantı Buatı *  375,00

  Kaç adet buat ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için firma ile iletişime geçiniz.

 • Opsiyon: PVC Yağmur İniş Borusu Isıtma *

  100'lük borularda 20Watt/mt ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Yağmur iniş borularınızın toplam uzunluğunu rakam olarak giriniz.

 • Opsiyon: Metal Yağmur İniş Borusu Isıtma *

  100'lük borularda 30Watt/mt ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Yağmur iniş borularınızın toplam uzunluğunu rakam olarak giriniz.

 • Montaj *

  Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Montaj fiyatları yetkili personelimizin güvenlik ekipmanlarıile çatı üzerinde çalışabileceği çatılar içindir. Manlift, vinç vb kiralamalar Alıcı sorumluluğundadır.

Birim Fiyat

Seçimleriniz

Toplam Fiyat

Ürün Hakkında : Çatılarda kar buz önleme amaçlı ısıtma ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.isitmax.com/kar-eritme-cati-oluk-isitma/ adresimize bakabilirsiniz.  Bu sayfada montaja hazır olarak önceden hazırlanmış çatı oluk ve derelerinde ısıtma seti gösterilmektedir.

Villa, konut, ticari yapılar, kamu kurumlarının çatıları yada endüstriyel yapıların çatılarında kar buz önleme çözümleri çok çeşitli kullanım alanlarını kapsayabilir. Bu alanlardan oluk ve dereler aşağıdaki şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

Konut Tipi Oluk ısıtma: Metal veya plastik oluklar askı aparatları ile yapının dış kısmında yer alırlar. Soğuk çatı olarak adlandırılan bu alan buz bariyerinin en sık görüldüğü alanların başında gelmektedir. Eriyen kar sularının oluk içinde tekrar donması, drenajın önlenmesi ve defalarca eriyen ve tekrar donan suyun yarattığı genleşme ile yapısal hasarlara neden olmaktadır. Yapısal hasarlar kendisini en çok içeriye su alma, oluklarda eğilme hatta düşme gibi gösterebilir. Konut tipi olukların genişlikleri genellikle 10cm ile 20cm arasındadır. Oluk ısıtma amaçlı ısıtma kabloları oluk içinde bağımsız olarak tek sıra şeklinde yada paralel iki sıra şeklinde montaj aksesuarı ile birlikte kullanılır. Aksesuarlar özel silikonlar ile oluk tabanına yapıştırabildiği gibi serbest olarak da kullanılabilir. Sistemde kullanılan ısıtma kablosu HMax serisi; Hmax30 ( metal oluklar ) ve HMax20 ( Pvc oluklar ) kendinden reguleli ısıtma kablosudur. Hmax serisi kablolarda sıcaklık regulatörü ve kontrol panosuna gerek yoktur. Opsiyonel olarak daha hassas sıcaklık kontrolü yapılması istenen projelerde değerlendirilebilir. Isıtma kablolarının ve montaj aksesuarlarının kurulum klavuzunda gösterildiği gibi montajından Alıcı sorumludur. Tüm ürünler montaja hazır olarak gönderilmektedir.

Ticari ve Endüstriyel Oluk ısıtma: Büyük alanlara sahip çatılarda oluk ve dere genişlikleride farklı ölçülere sahip olabilmektedir. Geniş oluk alanlarında ısıtma planlaması yapılırken kablo sıralarının arasındaki mesafenin ( C-C aralığı ) kaç cm olacağı dikkatlice belirlenmelidir. Bu ölçü aynı zamanda kaç sıra ısıtma kablosuna ve dolayısıyla toplam ihtiyaç duyulan metraja karar verme noktasında da önem arzetmektedir. Ürün broşürü ve kurulum klavuzlarında döşeme planları detaylı olarak aktarılmıştır.

Endüstriyel çatı oluk sistemlerinde drenaj amaçlı ısıtma yapılırken yağmur iniş borularında da ısıtma yapılması gerekliliği hesaba katılmalıdır. Teknik personelin mevcut çatı için öngördüğü risk alanları hesaba katılarak yağmur oluklarının tamamında yada giriş kısımlarında ısıtma tercih edilebilir. Aynı şekilde sifonik sistem ( sphonic system ) süzgeçlerinin de ısıtılması için yeterli kablo payı bırakılmalıdır. Geniş oluklarda ısıtma Hmax serisi ısıtma kabloları yada T2MaxPro ısıtma kabloları ile yapılmaktadır. Her iki kablonun çatı ısıtmasında kullanılması açısından benzer özellikleri aşağıda listelenmiştir.

HMax: 

 • Sahada Kesilebilir
 • İstenilen uzunlukta kullanılabilir
 • Kablolar üst üste gelse bile aşırı ısınmaz
 • Harici sıcaklık regulatörüne ve kontrol panosuna gerek yoktur ( Max.16A )

T2MaxPro: 

 • Fabrikasyon sonlandırmalı olarak gelir, kesilemez.
 • Belirli uzunluklarda önceden hazırlanmıştır.
 • Kablolar üst üste gelir ise aşırı ısınmaya bağlı bozulmalar oluşabilir.
 • Harici sıcaklık regulatörü ve kontrol panosuna ihtiyaç duyar.

Ürün Varyasyonlarının Seçilmesi

Oluk Cinsi: Metal oluklar için 30Watt/m, Pvc oluklar için 20Watt/ metre ısıtma kablosu siparişe eklenecektir.

Kablo Tipi : Hmax ısıtma kabloları yada T2MaxPro tercihi yapabilirsiniz. İki kablo arasındaki farklar yukarıda belirtilmiştir. Hmax teknoloji olarak daha üst düzey yenilikler ile birlikte gelmektedir fakat maliyet olarak geniş alanlarda T2MaxPro daha uygun bir seçenek olacaktır.

Sıcaklık Kontrolü : Çatı ısıtma sisteminizin termostat ve sensör ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada farklı kontrol üniteleri öne çıkmaktadır.

 1. Ekoline Serisi Kontrol Panosu: Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat ve sıcaklık sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde sistem çalışır, +3C’nin üzerine çıkınca kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 2. Proline Serisi Kontrol Panosu: Hava sıfır derecenin altında bile olsa buzlanma olmayabilir. Bu durumda ısıtıcılar boşa çalışacaktır. Bunu önlemek için sıcaklık sensörüne extra nem sensörü eklenir. Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat,  sıcaklık sensörü ve harici nem sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde ve nem sensörü yağış algıladığında sistem çalışır, sıcaklık veya nem sensörü birlikte uygun değerler sunduğunda sistem kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 3. Maxline Serisi Kontrol Panosu: Proline serisi kontrol panosu ile aynı özelliklere sahiptir. Panoda kullanılan sıcaklık regulatörü ve sensörler EBERLE markadır. Eberle, sıcaklık regulatörü, sıcaklık sensörü, nem sensörü birlikte set olarak gelmektedir.

Montaj: Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Şehir dışı uygulamalar için bayilerimiz ile iletişime geçilerek keşif ve montaj bilgisi alınması gerekebilir.

GARANTİ

Roofmax serisi ürünümüz için 3 adet garanti sunmaktayız.

 1. 20 Yıl SAFEMAX Garantisi: Çatı Isıtma Kablolarımız ( TmaxPro, Hmax ) tasarım olarak UV dayanımlı ve dış ortamda  en az 30 yıl çalışması için gerekli olan mühendislik ve hammadde altyapısı ile üretilmektedir. İmalat kaynaklı bir arıza olması durumunda SafeMax Garanti prosedürümüz doğrultusunda ürün değişimi ( inşaat işleri size aittir ) yada ücret iadesi ( fatura tutarı kadar ) yapılması sözleşme ile belirlenmiştir. 1995 yılından beri arızalı ürünümüzün olmaması ile gurur duyuyoruz.
 2. Otuz gün İade Garantisi :  Kutusu açılmamış, yanlış sipariş, vazgeçilmiş ürün yada bizden kaynaklı sorun yaşamanız durumunda 30 gün içinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Özel sipariş ürünler bu kapsamda değildir.
 3. En İyi Fiyat Garantisi : Isıtmax olarak ürünlerimize ve fiyatlarımıza çok güveniyoruz. Daha pahalı olduğumuz halde bize güvenip aynı ürünü bizden almak isterseniz; lütfen nereden daha uygun fiyat aldığınızı bize bildiriniz ( info@isitmax.com ) rakibimizin fiyatının sembolik olarak bir tık altına ineceğimize söz veriyoruz.  Garantiler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen SafeMax Sayfamızı ziyaret ediniz.

Not : Satın aldığınız ürün bağlantıları yapılmış olarak montaja hazır gönderilmektedir. Bununla beraber kalifiye bir elektrikçi olmadan enerji bağlantılarını yapmamanızı tavsiye ederiz.

Not : RoofMax serisi çatı ısıtma ürünlerimiz birlikte kullanılmaya uygun ürünlerdir. Satın aldığınız ürün içinde gelen kontrol panosuna farklı bir RoofMax serisi ürünümüzü bağlayabilirsiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 1. Çatı Isıtma Hakkında Daha Fazla

  Sanayi kuruluşları, kamu kurumları, ticari yapılar ve özelliklede geniş çatı alanlarına sahip yapılarda çatı ısıtması uygulaması yaygın olarak kullanılan bir ısıtma çözümüdür. Çatılar yoğun kar yağışı ile kar yükü hesaplamalarının aksine ağır yüklere maruz kalabilir. Çatı kenarlarında oluşan buz ve sarkıtlar yapıya zarar verdiği gibi kamusal alanlarda can ve mal güvenliğini tehlikeye atabilir. Bu nedenle soğuk iklim bölgelerinde çatı ısıtma uygulaması yapılmaktadır.

  Çatılarda kar ve buz önleme amaçlı ısıtma uygulamaları 3 farklı alanda yapılmaktadır. Çatı kenarlarında ısıtıcı şilteler ile kar buz oluşumu önlenir. Çatı oluklarında 30cm genişliğinde ısıtma şilteleri ile oluk içinde buzlanma, dolayısıyla yapısal arızaların önüne geçilmesi sağlanır. Yağmur iniş borularında yapılan ısıtıcı kablo uygulaması ise sistemin sağlıklı çalışması ve eriyen buzların tahliye edilmesi için gereklidir.

  OLUK ISITMA ŞİLTESİ EBATLARI

  Çatı oluğunda yapılan ısıtma sistemi temelde 30cm’lik ısıtıcı şiltenin oluk boyunca serilmesi ve özel bağlantı aparatları ile oluk tabanına sabitlenmesinden oluşur. Dış ortam ve zorlu koşullara özel olarak uzun yıllar mükemmel çalışması için üretilen ısıtıcı kablolar; metal şiltelere montajlı olarak fabrikasyon soğuk uç tekniği ile montaja hazır olarak sahaya gönderilmektedir. 1995 yılından günümüze yaptığımız bir çok projede 30cm oluk ısıtma şiltesi sistemin düzgün çalışması ve maliyetlerin minimumda kalması için 7 farklı ülkede yüzlerce projede kullanılmış ve kendisini ispatlamıştır.

  Sistem kar buz algılama sensörlerinin hassas olarak havayı analiz etmesi ve kar yağışı ile buzlanmayı tahmin edebilmesiyle otomatik olarak çalışır. Buzlanma sona erdiğinde ise sistem devreden çıkar. Bu sayede sürekli çalışmadan sadece ihtiyaç halinde devreye girerek enerji giderleri de düşük tutulmaktadır.

  Isıtıcı şiltelerin, kar buz algılama sensörleri ve kontrol panosunun birlikte mükemmel uyumu ile; bozulmayan, özelliğini yitirmeyen, deforme olmayan, çatıdaki formunu kaybetmeyen, verimli çalışan uzun ömürlü bir sisteme sahip olacaksınız.

  ISITMAX ISITMA SİSTEMLERİ – KAR BUZ ERİTME ÇÖZÜMLERİ

  Isıtmax Isıtma Sistemleri çatı uygulamalarında oldukça geniş bir coğrafyada tecrübelere sahiptir. Projelerinize özel ve her ısı gurubu ile teknik şartnameye özel imalat, projelendirme, montaj ve servis hizmetlerini tek elden alabileceğiniz bir yapıdadır. Rekabetçi fiyatlarımız, stoklu ürün gamımız ve sizi anlayan çözümlerimiz için iletişime geçebilirsiniz.

  Çatı ısıtma sisteminizi yukarıda bahsettiğimiz gibi projenize özel çalışabileceğimiz gibi; sitemizden ürün seçimi yaparak önceden hazırlanmış boy ve güçlerde sipariş verebilirsiniz. Seçtiğiniz ürünümüz kar buz algılama sensörü, kontrol panosu ve gerekli olan tüm malzeme ve teknik dökümanlarla birlikte gönderilecektir.

  Önemle hatırlatırız; bu sayfadan alacağınız oluk içi ısıtma şiltesi tek başına mükemmel çalışacak olsada çatı ısıtma sistemi çatı kenarlarında ve yağmur iniş borularındada ısıtma yapılması ile bir bütün olarak değerlendirilmesi gereklidir. Bu nedenle mutlaka çatı kenarları için tasarladığımız ısıtıcı şiltelerden ve eriyen buzun tahliyesi için üretilmiş yağmur iniş borusu ısıtma kablosundan da sipariş vermeyi unutmayınız.

  Saygılarımızla

Dili Değiştir
  Sepet