Yağmur İniş Borusu ısıtma

Yağmur İniş Borusu ısıtma

 180,00 +kdv

Teknik destek alın

Konut ve ticari yapıların metal yada PVC yağmur iniş borularında kar buz önleme amaçlı ısıtma sistemidir. Seçim yaparak sipariş verebilir yada firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürününüzü Oluşturun

Ürününüzü Oluşturun

Seçimlerinize göre fiyatlar anlık olarak değişecektir. Seçenekler sayfanın açıklama kısmında detaylandırılmıştır. Firma ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

 • PVC 100'lük Oluk *

  Farklı yada aynı uzunluklara sahip ısıtma yapılacak olan tüm boru uzunlukları toplamını metre cinsinden rakam olarak yazınız. Sistem birim fiyat olarak 1 mt fiyatını otomatik girmiştir. Örnek: 4 adet 10 metre uzunluğa sahip yağmur iniş için 39 giriniz.

 • Metal 100'lük Oluk *

  Farklı yada aynı uzunluklara sahip ısıtma yapılacak olan tüm boru uzunlukları toplamını metre cinsinden rakam olarak yazınız. Sistem birim fiyat olarak 1 mt fiyatını otomatik girmiştir. Örnek: 4 adet 10 metre uzunluğa sahip yağmur iniş için 39 giriniz.

 • Oluk Giriş Sayısı *

  Yağmur iniş borularının sayısına bağlı olarak ihtiyaç duyulacak montaj ve kablo koruma aksesuarları sistem tarafından fiyata eklenecektir.

 • Montaj *

  Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Montaj fiyatları yetkili personelimizin güvenlik ekipmanlarıile çatı üzerinde çalışabileceği çatılar içindir. Manlift, vinç vb kiralamalar Alıcı sorumluluğundadır.

 • Opsiyon: Çelik halat *  264,98

  15 metre'den uzun yağmur iniş borularında kullanılan ısıtma kablolarının zarar görmemesi için çelik halat kullanılmaktadır. Isıtma kablosunun ağırlığını taşımak için kullanılır. Oluk uzunluğunuzu metre cinsinden rakam olarak girebilirsiniz.

 • Sıcaklık Kontrolü *

  Yağmur iniş borularında kullanılan Hmax serisi ısıtma kablolarımız sigortaya bağlı olarak sürekli enerjili olarak çalışmaya uygundur. Kablo sıcaklığını kendisi ortam sıcaklığına bağlı olarak düzenleyecekt.r Bu beraberinde buzlanma olmayan zamanlardada akım çekeceği anlamına gelir. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak boşa kullanımı önlemek için kontrol seçeneklerini fiyata ekleyebilirsiniz.

Birim Fiyat

Seçimleriniz

Toplam Fiyat

Ürün Hakkında : Çatılarda kar buz önleme amaçlı ısıtma ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.isitmax.com/kar-eritme-cati-oluk-isitma/ adresimize bakabilirsiniz.  Bu sayfada montaja hazır olarak önceden hazırlanmış çatı yağmur oluklarında ısıtma kablosu seti gösterilmektedir.

Villa, konut, ticari yapılar, kamu kurumlarının çatıları yada endüstriyel yapıların çatılarında kar buz önleme çözümleri çok çeşitli kullanım alanlarını kapsayabilir. Bu alanlardan çatı yağmur olukları aşağıdaki şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

PVC Oluk: Kar yağışının az olduğu fakat buzlanmanın görüldüğü çatılarda drenajı sağlamak ve tahliye kanallarının açık olması için boru içi ısıtma yapılır. Yoğun kar yağışı alan ve yatay oluklardada buz bariyeri görülen sistemlerde yağmur borularında ısıtma sistemi ile birlikte saçak ve oluk ısıtma sistemlerinin birlikte düşünülmesi tavsiye edilir. Sistemde HMax20 serisi ısıtma kabloları kullanılır. 100’lük borulara kadar tek sıra kablo kullanımı yeterlidir. Daha geniş borular için 2 sıra kullanılması önerilir. İki sıra kablo kullanımı ürün sayfamızda belirtilmemiştir. Ayrıca firma ile iletişime geçebilirsiniz. Isıtma kabloları seçilen metraja uygun olarak fabrikasyon soğuk uç ve 3 metre soğuk uç bağlantısı yapılmış olarak sevk edilir. Elektrikçi ısıtma kablo / kablolarının soğuk uçlarına enerji çekmelidir. Hmax Isıtma kabloları termostat yada kontrol panosuna ihtiyaç duyulmadan çalışmak için tasarlanmıştır. Ortam sıcaklığına göre kendi ısısını ( 10C’de 20Watt/m )  düzenler. Bu sayede kurulum maliyetleri düşük olduğu gibi tüketim maliyetleride düşük olmaktadır.

Metal Oluk:  Ticari ve endüstriyel uygulamalarda daha sık kullanılan metal borular; aynı PVC oluklar gibi tek sıra ısıtma kablosu şeklinde kullanılabilir. Bir çok metal boru daha geniş çap mesafesine sahip olabilmektedir. Bu noktada firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Metal oluklar ısı kayıplarının daha fazla olması nedeniyle HMax30 serisi ısıtma kabloları ile ısıtılır. Isıtma kabloları verilen siparişe uygun olarak fabrikasyon sonlandırmaları yapılmış ve 3 metre soğuk uç ile birlikte sevk edilir. Çatı yağmur oluk planlarına göre gerekli besleme hatlarının çekilmesi elektrikçi yardımı ile yapılmaktadır.

Süzgeç Kullanımı: Endüstriyel ve ticari çatıların oluk veya düz teraslarında normal yada sifonik süzgeçler var ise yağmur iniş borularında ısıtma yapılırken süzgeçleride hesaba katılması gerekmektedir. Süzgeçlerin etrafı ve yağmur oluğuna geçiş kısımlarında ısıtma yapılarak drenaj ve yapısal hasarların önüne geçilmektedir.

Ürün Varyasyonlarının Seçilmesi

Boru Malzemesi: Pvc borularda HMax20, Metal borularda HMax30 ısıtma kabloları kullanılmaktadır.

Yağmur İniş Sayısı: Isıtma kabloları sevk edilmeden önce uç sonlandırması ve besleme hazırlığı fabrikasyon olarak yapılarak gelmektedir. Tüm inişler aynı boyda ise seçiniz yada firma ile iletişime geçebilirsiniz.

GARANTİ

Roofmax serisi ürünümüz için 3 adet garanti sunmaktayız.

 1. 20 Yıl SAFEMAX Garantisi: Çatı Isıtma Kablolarımız ( TmaxPro, Hmax ) tasarım olarak UV dayanımlı ve dış ortamda  en az 30 yıl çalışması için gerekli olan mühendislik ve hammadde altyapısı ile üretilmektedir. İmalat kaynaklı bir arıza olması durumunda SafeMax Garanti prosedürümüz doğrultusunda ürün değişimi ( inşaat işleri size aittir ) yada ücret iadesi ( fatura tutarı kadar ) yapılması sözleşme ile belirlenmiştir. 1995 yılından beri arızalı ürünümüzün olmaması ile gurur duyuyoruz.
 2. Otuz gün İade Garantisi :  Kutusu açılmamış, yanlış sipariş, vazgeçilmiş ürün yada bizden kaynaklı sorun yaşamanız durumunda 30 gün içinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Özel sipariş ürünler bu kapsamda değildir.
 3. En İyi Fiyat Garantisi : Isıtmax olarak ürünlerimize ve fiyatlarımıza çok güveniyoruz. Daha pahalı olduğumuz halde bize güvenip aynı ürünü bizden almak isterseniz; lütfen nereden daha uygun fiyat aldığınızı bize bildiriniz ( info@isitmax.com ) rakibimizin fiyatının sembolik olarak bir tık altına ineceğimize söz veriyoruz.  Garantiler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen SafeMax Sayfamızı ziyaret ediniz.

Not : Satın aldığınız ürün bağlantıları yapılmış olarak montaja hazır gönderilmektedir. Bununla beraber kalifiye bir elektrikçi olmadan enerji bağlantılarını yapmamanızı tavsiye ederiz.

Not : RoofMax serisi çatı ısıtma ürünlerimiz birlikte kullanılmaya uygun ürünlerdir. Satın aldığınız ürün içinde gelen kontrol panosuna farklı bir RoofMax serisi ürünümüzü bağlayabilirsiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 1. Çatı Isıtma Hakkında Daha Fazla

  Ticari yapılar, endüstriyel kuruluşlar ve kamu binalarında kar yükünü hafifletmek, çatı kenarlarında buz oluşumunu ve buz sarkıtlarını engellemek ve özellikle çatı ısıtma sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için yağmur iniş borularınında ısıtıcı kablolar ile ısıtılması gerekmektedir.

  Yağmur iniş borularının içinden ısıtıcı kabloların yerleştirilmesi ile sistem mevcut çatı ısıtma sisteminizle entegre olarak çalışarak çatı kenarı ve çatı oluğundaki eriyen buzların tahliyesini gerçekleştirmektedir. Kar buz algılama sensörleri hassas şekilde havayı analiz ederek kar yağışı ve buzlanmayı tahmin edebilmektedir. Otomatik olarak ihtiyaç duyulduğunda çalışarak düşük enerji tüketimine vesile olur. Hava şartlarının normale dönmesi ile devreden çıkar.

  ISITMAX İLE ÇATILAR GÜVENDE

  Isıtmax Isıtma sistemleri 1995 yılından günümüze bir çok farklı çatı tipi ve projeye özel imalat ve uygulama gerçekleştirmenin verdiği bilgi ve tecrübe ile ısıtıcı kablolarını üretmektedir. Isıtıcı kablolarımız Türkiye’de Alman Polimer teknolojisi ve en yüksek imalat standartlarında üretilerek projeye uygun olarak hazırlanmaktadır.

  İletişime geçerek projenize özel detaylı bilgi alabileceğiniz gibi ürün seçimi alanından farklı güç ve boylarda hazırlanmış, kar buz algılama sensörü ile uygun güçte kontrol panosunun dahil olduğu paketlerimizden de sipariş verebilirsiniz.

  Yağmur iniş borusu ısıtma sisteminiz tek başına boru içerisinde mükemmel çalışacak olsa bile; çatı ısıtmanın bir bütün olarak ele alınması gerektiğini hatırlatırız. Çatı kenarlarında ısıtma şilte uygulaması ve oluk içlerinde 30cm genişliğinde ısıtıcı şilte ile ısıtma uygulaması ürünlerimizede bakmanızı öneririz.

  ÇATI ISITMA GARANTİSİ

  Çatı ısıtma uygulamalarımızda kullanılan tüm ısıtıcı kablolarımız 10 Yıl Dış Ortam SafeMax Garantisi altındadır. Algılama sensörleri ve markalı kontrol panosu ürünlerimiz ise 5 yıl üretici garantisi altındadır.

  Saygılarımızla,

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba,
  Yağmur İniş Borusu ısıtma
  Ürünümüz ile ilgili size destek vermemi ister misiniz?