Tribün Isıtma Sistemleri

Tribün Isıtma Sistemleri

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Futbol sahaları için geliştirilen tribün ısıtma sistemleri, taraftarların da üşümesini önler. Açık alanların ısıtılmasında kullanılan sistemlerden bir tanesidir ve ilk olarak Almanya’da üretilmiştir. Isıtma sistemleri, farklı amaçlara yönelik olarak farklı mekânlarda kullanılırlar. Stadyum, tribün, hipodrom, spor salonu, kış bahçeleri ve çardaklar, ısıtılabilen açık alanların başında gelirler. Bu işlem sırasında dış koşullardan ve olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen sistemler kullanılır.

Tribün Isıtma Sistemlerinin Faydaları

Tribün ısıtma sisteminin faydaları nelerdir diye soracak olursak, elektrik gideri az olan, maliyeti uygun olan tribün ısıtma sisteminin faydaları arasında 10 dereceye kadar ısı elde etmesi bulunmaktadır. Bir maçta sistemin kullanılması, ortalama 35 bin kapasiteli stadyum için 3.000 TL gibi bir maliyete karşılık gelir. Yayılan ısı, seyirciler tarafından rahatlıkla hissedilir ve tribünün ısınması sağlanır. Aynı zamanda ısınma süresi de fazla değildir.

Düzgün ve homojen bir şekilde ısı dağılımın sağlanması, çevreye minimum düzeyde zarar verilmesi, düşük enerji kullanımı ve bakım giderleri, tribün ısıtma sistemlerinin artıları arasında yer almaktadır. Artık dünyanın her yerinde modern ve konforlu stadyumlar ilgi odağıdır. Dolayısıyla stada yapılacak böylesi bir yatırım, konforu ve ileriye dönük kazancı da beraberinde getirecektir. Yoğun kış şartlarında seyirci açısından konfor sağlayan tribün ısıtma sistemleri, tercih edilen ısıtma sistemleri arasındadır.

Tribün Isıtma Sisteminin Getirileri ve Uygulama Şekli

Maç izlerken üşümeden, rahat bir şekilde izlemek isteyen izleyiciler için avantaj sağlayan ısıtma sistemi, kadın ve çocuk izleyiciler için de oldukça kullanışlı ve gereklidir. Isıtma sistemi sayesinde tribünler, kışın da dolup taşabilmektedir. Özellikle özel etkinliklerde, konser ve organizasyonlarda da kullanılabilir olan bu ısıtma sistemleri, düşük maliyetleri ve enerji tasarrufları ile de tercih sebebidir. Böylelikle tribünlerin her mevsim kullanılması mümkündür.

Elektrik yardımı ile çalışan sistem, çim sahaya da uygulanmakta ve kar, buz oluşumunu engellemektedir. Sezona hazırlık için gerekli maliyetin de düşmesini sağlayan ısıtma sistemi, kötü hava koşullarında bile maçların ertelenmesinin önüne geçer, toprak sıcak olduğu için de çimler çabuk büyür. Sistem, elektrikli ısıtma kablolarının döşenmesi ile yapılır. Toprağın yaklaşık 20-25 metre altına gömülür.

Tribün ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/yerden-isitmanin-soguk-illerde-faydalari/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız