Varil Isıtma Sistemleri Nedir, Avantajları Nelerdir?

Varil Isıtma Sistemleri Nedir, Avantajları Nelerdir?

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Asfalt başta olmak üzere birçok akışkan malzemenin işlemden geçirilmesi için gerekli olan ısıtma uygulamasına esnek varil ısıtma sistemi adı verilir. Glikoz, asfalt, jelatin, gres ve bazı ağır yağlar bulundukları varilden başka bir yere aktarılmak zorunda kaldıklarında eritilmeleri gerekir. Bu eritme işlemi ise özel ısı dereceleri bulunan tanklar aracılığı ile gerçekleştirilir .Yağ ve boya ham maddeleri için de uygulanan bu formül, özellikle dondurucu kış aylarında etkili bir yöntemdir. Özel yapım tanklar aracılığı ile gerçekleştirilen varil ısıtma sisteminde varillerin plastik ve metal olup olmadığı da göz önünde bulundurulur.

Belirli Isıda Akışkan Hale Gelen Ürünler İçin Kullanılıyor

Asfalt, glikoz, ağır yağlar, jelatin, gres ve boya ham maddelerini korumak ve bir yerden bir yere taşımak için genellikle variller tercih edilir. Bu maddeler çoğunlukla uygun ısıda akışkan hale geldiğinden kullanım anında akışkan hale getirilmesi için bir takım işlemlerden geçer. Özellikle dondurucu soğukların olduğu kış aylarında fazlaca ihtiyaç duyulan varil ısıtma sistemi yöntemi, varillerin özel ısı ayarları olan tankların içinde uygun sıcaklığa ulaşana kadar bekletilmesi ile kullanılır.

Ham maddenin yani malzemenin cinsi ve ağırlığının yanı sıra muhafaza edildiği varilin şekli ve çeşidi de ısı derecesinde önemli bir rol oynuyor. Isı alım oranları birbirinden farklı olan ham maddeler ve variller, ayrı dereceleri bulunan tanklarda gerektiği kadar tutulup istenilen kıvama getirilir ve kullanıma hazır edilir. Kimyasal varillerin ısıtılması işlemi ise ayrı bir titizlikle gerçekleşir. Çünkü fazla ısıtılan kimyasal variller tehlikeli gazlara neden olabileceğinden talimatnamesinin dışına çıkılmamasına hassasiyet gösterilir.

Doğru Akışkanlığa Ulaşılmada Etkili

Rezistans kabloları ile döşenen, ısı derecesi ve zaman çizelgesi bulunan özel hazırlanmış depolama tanklarından oluşan varil ısıtma sistemi, ısı derecelerini bilmeniz halinde oldukça basit bir uygulamadır. Klasik ısıtma sistemlerine oranla %100 oranında başarı elde eden bu sistem oldukça kullanışlı olup zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca varilin içindeki madde uygun derecelerde akışkan hale getirilmiş olur. Uygulamada varillerin plastik ya da metal olması farkı göz önüne alınıyor.

Varil ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Varil Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet