Varil Isıtma Ünitesi

Varil Isıtma Ünitesi

 28.700,00 +kdv

Varil ısıtma ürünümüz uzun ömürlü malzemelerden endüstriyel koşullara uygun olarak tasarlanmıştır. 1 adet varil kapasitelidir. Düz bir zemine sahip olduğu için varil haricinde ürünler içinde kullanılabilir. Ayrıca varil ısıtma ceketi ile birlikte kombin edilebilir. Teknik broşür veya esnek ısıtma kataloğumuza bakarak tüm ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Teslim Süresi 10 gündür. Isıtmax imalatçı firmadır. Sipariş öncesi ve sonrası destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Plate Varil Isıtıcılar özellikle sabunları, katı yağları, boyaları, mumları ve yağ bazlı malzemeleri ısıtmak için tasarlanmıştır. Isıtıcının tasarımı 200 lt çelik variller için tasarlanmıştır. Isıtma plakasının sabit sıcaklığı, bir silikon mat ısıtıcı ve zemin paneline ek bir yalıtım kullanılarak elde edilir.

Ürün Yapısı

2 mm kalınlığında çelikten oluşur ve bu nedenle yüksek derecede stabiliteye sahiptir. Sıcaklık, döner bir kontrolör aracılığıyla ayarlanır; iki LED, besleme voltajının varlığını ve ısıtıcının çalışma durumunu gösterir. Taban tamburlu ısıtıcılar, 0 ° ila 150 °C arasında bir kapiler boru termostatı kullanır.

Genel Özellikler

 • sağlam çelik konstrüksiyon
 • zemin yalıtımı
 • eşit ısı dağılımı
 • kolay kullanım
 • 2 metre kablo
 • standart 230 V – özel voltajlar mümkün
 • IP40 koruması
 • 200 lt varil için uygun
 • 0 ila 150 °C arasında ayarlanabilir termostat
 • kısa teslim süresi

Teknik Özellikler

Tüm Taban Varil Isıtıcılar, 2 metre uzunluğunda bağlantı kabloları ile birlikte verilir. Besleme gerilimi 230 V’dir (özel gerilimler mümkündür).

Max. Sıcaklık : 150 °C

Gövde malzemesi : Çelik

İzolasyon Malzemesi :  Cam Yünü

Koruma Sınıfı :  II

Enerji Kablosu :  2 metre

Kontrol : Oransal Sürücülü Dijital Kontrol Ünitesi

Kontrol Aralığı:  0 – 150 °C

Isı Bölgesi :  1

Özel Ölçü :  Evet ( Opsiyonel )

Ürün Ölçüleri

Isı Gücü 230 V : 900 W

Isıtma Alanı Ölçüleri : Yükseklik 70 mm / Ø Üst Yüzey 550 mm /  Ø Alt Yüzey 600 mm

Kontrol Ünitesi Ölçüleri : Yükseklik 105 mm – Genişlik 280 mm

Total size : Yükseklik 105 mm – Uzunluk 880 mm – Genişlik 600 mm

Taşıma ve Paketleme

Ağırlık : 15kg

Kutu Ölçüleri :

 • Yükseklik 145 mm
 • Uzunluk 950 mm
 • Genişlik 690 mm

Güvenlik Talimatları

1. Isıtıcıyı kullanmadan önce tüm talimatları okuyun.

2. Kullanılmadığı zaman elektrik kablosunu prizden çekin.

3. Isıtıcıyı sıvılara daldırmayın.

4. Çalışma sırasında ısıtıcının yüzeyine dokunmayın. Kapattıktan sonra, kullanmadan önce ısıtıcının tamamen soğumasını bekleyin.

5. Isıtıcıyı bu talimatlarda açıklandığı gibi yalnızca kullanım amacına uygun olarak kullanın.

6. Terminal kapağını çıkarmadan önce elektrik beslemesini kesin.

7. Isıtıcı herhangi bir şekilde hasar görmüşse kullanılmamalıdır. Elektrik kablosu hasarlıysa, tehlikeyi önlemek için özel esnek bir kablo kullanılarak üretici veya benzer nitelikli bir kişi tarafından değiştirilmelidir.

8. Isıtıcı, bir kaçak akım cihazı veya elektrik çarpmasına karşı koruma sağlayan başka bir ekipman aracılığıyla elektrik kaynağına bağlanmalıdır.

9. Çalışma sırasında, dahili basınç oluşmasını önlemek için varilin havasını alın.

Elektrik Gereksinimleri

Isıtıcı üzerinde işaretli olan voltajın, bağlanacağı AC (Alternatif Akım) olması gereken elektrik kaynağına uygun olup olmadığını kontrol ediniz. Isıtıcının kullanıldığı ülke için uygun ve onaylanmış bir fiş, uygun kalifiye bir kişi tarafından elektrik kablosuna takılmalıdır.

Çalıştırma Talimatları

1. Standart çelik variller üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Plastik variller için kullanmayın. Plastik variller için varil ısıtma ceketi ürünlerimizi kullanabilirsiniz.

2. Termostatı gerekli sıcaklığa ayarlayın.

5. Isıtıcıyı elektrik kaynağına takın. Kırmızı LED “çalışmaya hazır” olduğunu gösterir.

6. Ürün yüzeyi ısınmaya başlayacak ve termostat tarafından ayarlanan gerekli sıcaklığa ulaşılana kadar devam edecektir. Ardından, termostat ayarı değişene veya ısıtıcı elektrik kaynağından ayrılana kadar bu ayar noktasında döngü yapacaktır. Isınma işlemi sırasında turuncu LED yanar.

7. İçindekileri boşaltmadan önce ısıtıcıyı kapatın ve varili cihaz üzerinden indiriniz. Bu, ısıtıcının döküntülerden kirlenmesini önleyecektir.

Temizleme ve saklama

Temizlemeden Önce Isıtıcıyı daima elektrik kaynağından ayırın. cihaz ve kontrol ünitesini nemli bir bezle silin. Çözücüler veya aşındırıcı maddeler kullanmayın ve ısıtıcıyı asla sıvıya daldırmayın. Kullanım veya servis hakkında daha fazla bilgi için üretici veya tedarikçi ile iletişime geçin.

Dili Değiştir
  Sepet