Varil Tiplerine Göre Isıtma Sistemleri

Varil Tiplerine Göre Isıtma Sistemleri

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Yazının içeriği

Plastik ve metal çeşitleri olan varillerin içinde bulunan endüstriyel yağlar, kullanılabilmeleri için belli sıcaklıklarda tutulmalıdırlar. Endüstriyel yağların üretim aşamasında akışkan olabilmeleri için her hava koşulunda uygun sıcaklıkta bekletilmeleri gerekir. Kışın sert geçtiği bölgelerdeki tesislerde özellikle soğuk havalarda birçok varilin soğuktan buz tuttuğuna şahit olursunuz.

Şehirlerdeki bütün esislerin endüstriyel bölümlerinde ürünleri depolamak için kendilerine uygun değişik ısıtma metotları vardır. Bu metotlar doğru yönde kullanılırsa etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Varil Tipleri Nedir?

Varil tiplere göre ısıtma sistemleri 3 ana kısımda incelenebilir. Bunlar kemer tipi, ceket tipi ve kabin tipi olarak adlandırılabilirler.

Kemer Tipi Variller

En anlaşılabilir düzeyde örnek verecek olursak yağ ve kimyasal maddeler, viskozi durumunu azalttığından dolayı pompa ve boşaltım durumunu en basite indirger ve ekonomik olarak da kolaylık sağlar. Herkesin kolaylıkla istediği standart boyutlar her türlü bulunabilir fakat farklı isteklerde hemen tedarik edilemez ve beklenilmesi gerekir.

Ceket Tipi Variller

Kemer tipi varillere göre daha az enerji kullanırlar. Sıcaklığı korumak için en uygun yöntem olan ceket tipi variller, daha çok tercih edilen varil tipleridir. Bu varil tipleri daha çok standart ısıtıcının yetmediği durumda tasarıma geçmiş olmaktadır.

Kabin Tipi Variller

Diğer ısıtıcılara göre en hızlı sonuç veren ve tercih edilen variller arasında kabin tipi variller bulunur. Varilin tabanında bulunan ısıtıcıdan doğal karışım elde edilir. Ürünün tamamıyla korunaklı olması, ısı kaybını en aza indirirken güvenliği de maksimuma çıkartır. Bu sayede riskler azaltılırken insanlar için daha güvenilir bir ortam sağlanmış olur. Bu durumda varilin arıza kontrol takip durumu ve bakımları daha kolay bir şekilde çözümlenir.

Varil tiplerine göre ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Varil Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet