Yeraltı Isıtma Termostat Tesisatı

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Yapılan bilimsel araştırmalar sonrasında yerden ısıtmanın insan sağlığı için önemli olduğu kanıtlanmıştır. Yerden ısıtma sisteminde mekan içindeki ısı eşit derecede dağılır. Çağlar öncesinden günümüze çok farklı yerden ısıtma teknikleri ulaşmıştır. Bu sistemlerden borulu sulu yerden ısıtma şekli, elektrikli yerden ısıtma şekli ve karbonik filmle döşemeden ısınma çeşidi günümüzde en çok tercih edilen ısıtma şekilleri arasında bulunur. Sağlıklı olmasının yanı sıra kurulumu oldukça basit olan elektrikli yerden ısıtma termostatlı sistem ise yerden ısıtma sistemleri içinde en hesaplı olanı olarak göze çarpar.

Yerden Isıtma Sistemi En Sağlıklı Isınma Yolu

Yerden ısıtma sistemleri kendi içerisinde farklılık gösterir. Günümüzde en çok tercih edilen yerden ısınma sistemlerinin başında borulu sulu yerden ısıtma şekli, elektrikli yerden ısıtma şekli ve karbonik filmle döşemeden ısınma şekilleri gelir. Kullanılan malzemeye göre isim alan yerden ısıtmalarda şu sıralar en fazla ilgi göreni ise elektrikli termostat zemin tesisatıdır .Zemine döşenen ısıtıcı kablolara bağlanan termostat ile kontrol edilen yer ısıtma sisteminde, mekan istenilen sıcaklığa ulaşınca otomatik olarak kapanır. Mekan sıcaklığı istenilen ölçünün altına indiğinde de sistem yine otomatik olarak devreye girerek ısıtma işini yapar. Manuel olarak ısı derecesini isteğinize göre ayarlama şansına sahip olduğunuz yerden ısıtma termostat sistemi, elektrik enerjisi tasarrufu ile de dikkat çeker.

Yerden Termostatlı Isıtma Sistemi Döşerken Bunlara Dikkat!

Elektrik termostatlı yer ısıtma sisteminde kullanılacak zemin oldukça önemlidir. Parke ve laminant gibi ahşap zemin döşemelerinde döşenen malzemenin bir cm kalınlığında olması ve ısıtıcı kablonun da 10 woltu geçmemesi gerekir. Aksi takdirde fazla sıcaklık ahşabı kurutarak zeminde deformasyon ve çekmelere neden olabilir. Öte yandan elektrikli yer altı döşemelerinde kaçak akım rölesinin kullanılması şartı getiriliyor.

Yerden ısıtma sistemlerinde kurulum yapıldıktan sonra bakım gerekmez. Yerden ısınma yapıldığında ıslak zemin kavramı ortadan kalktığından ve toz birikimi olmadığından alerjik astım gibi rahatsızlıklar da otomatik olarak yaşanmaz. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri maliyet açısından doğal gaz faturaları ile hemen hemen aynı olacağından parasal açıdan sizi sıkıntıya sokmaz. İşin uzmanı ellerle anlaşarak evinizi yerden elektrikli termostatlı ısıtıcı sistemi ile donatmanız ve kaliteli malzemeler kullanmanız ısınma kalitenizi artırırken aynı zamanda ısı kayıplarınızı da önler.

Yer altı ısıtma termostat sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet