Yerden Asfalt Isıtmanın Faydaları

Yerden Asfalt Isıtmanın Faydaları

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Elektrikli zemin ısıtma sistemleri yalnızca evlerde ve kapalı ortamlarda değil, açık ve geniş alanlarda da kullanılabilmektedir. Ortamı homojen şekilde ısıtan, ısı kaybını ve birikimini önleyen, konforlu bir ısınma sunan, üstelik de maliyeti cep yakmayan zemin ısıtma sistemleri, gün geçtikçe daha geniş kullanım imkanlarına sahip olmaktadır. Stadyumları, hamamları, spor salonlarını, halı sahaları, çatı ve olukları ısıtmak için kullanılan sistemin, asfalt ısıtmak için kullanılması da mümkündür. Peki yerden asfalt ısıtma, ne gibi avantajlar sağlamaktadır?

Elektrikli Asfalt Isıtma Sistemleri

Özellikle kış aylarında kar ve buzlanma, gerek yayalar gerekse araçlar için yolları tehlikeli bir hale sokmaktadır. Yol ısıtma sistemleri ise yollarda buzlanmanın önüne geçerek trafik akışının rahat bir şekilde sağlanmasına imkan tanır.

Otopark, garaj, kaldırım fark etmeksizin hemen her yerde uygulanabilecek olan sistem, sıcaklık açısından değişkenlik göstererek çalışır. Mevcut yol için ne kadar sıcaklık gerekiyorsa ona uygun şekilde kendisini ayarlar.

Yerden Asfalt Isıtma Sistemi Nasıl Uygulanır?

Sistem, ısıtma şiltesi ve kablolar yardımı ile uygulanır. Zeminin altına döşenen kablolar, genellikle 50 milimetre kalınlığındaki asfaltın veya kaldırımın altına yerleştirilir. Özellikle kaldırım, rampa, köprü, merdiven, teras gibi kayma ihtimali ve buzlanma ihtimali yüksek olan noktalarda tercih edilen sistem sayesinde olası kazaların da önüne geçilir. Hem yayalar hem de araçlar rahat şekilde hareket edebilirler. Dijital kontrol panosu ile kontrol edilebilen sistem, mevcut sıcaklığı otomatik olarak algılar ve çalışmaya başlar. Böylelikle buzlanma başlamadan önlem alınmış olunur. Eğer sıcaklık buzlanma gerektirmeyecek bir sıcaklıksa sistem kendisini kapatır. Yani boş yere çalışmaz ve enerji tasarrufu sağlanır.

Elektrikli asfalt ısıtma sistemi sayesinde, çevreye ve doğaya zarar veren, yolları zedeleyen tuzlama çalışması da yapılmamış olunur. Böylece yol bakım maliyetleri de en aza indirgenir, doğa zarar görmez, kışın olumsuz etkileri geride kalır. Araç yollarına, park ve otoparklara, viyadüklere, merdivenlere, yaya yollarına uygulanabilirliği olan sistem sayesinde kış daha rahat geçer. Benzer sistemin, çatı ve oluklardaki donmayı engelleyen çeşidi de mevcuttur.

Yerden asfalt ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Rampa ve Yollarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız