En Kaliteli Yerden Isıtma Borusu Markaları

En Kaliteli Yerden Isıtma Borusu Markaları

18 Eylül 2020 tarafından in Genel

Yerden ısıtma sistemi; zemine boru tesisatı döşenerek, zeminin bir radyatör olarak kullanılarak, mekânı yerden yukarı doğru ısıtmasıdır. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılacak en önemli malzemenin başında, kaliteli yerden ısıtma borusu gelir. Yerden ısıtma boruları, türlerine göre farklılık gösterirken; zeminde bulunan borularla çalışma sistemine sahiptir.

Isı kaybının yaşanmaması ve döşenecek ısıtma borusunun uzun yıllar verimli çalışabilmesi için, en kaliteli yerden ısıtma borusu markaları kullanılır. Yerden ısıtma, yenilenebilir teknolojiyle uyumludur ve evin soğuk noktalarını ve odalar arasındaki hava sirkülasyonunu önler.

Yerden Isıtma Sistemlerinde Hangi Borular Kullanılır?

Yerden ısıtma sistemleri; beton ya da şap ile kaplanan ıslak sistemler ve döşeme malzemesine göre doğrudan kaplanabilen kuru sistemler olarak iki şekilde yapılabilir. Uzun ömürlü bir kullanım için, yüksek kaliteli borular kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerinde;

 • Pex A borular
 • Pex B borular
 • Pex C borular
 • PPR-C borular
 • PE-RT borular
 • Polibütan borular
 • Pex-Al borular kullanılır.

Profesyonelliği ve kaliteyi ön plana çıkaran Isıtmax, tercih ettiği kaliteli yerden ısıtma borusu markaları içinde Dizayn Grup ürünleri olan Pex B boruları yanında, Fırat Plastik ürünleri olan Pex A ve Pex B ve Pex C boruları tercih etmektedir.

Yerden Isıtma Sisteminde Hangi Borular Tercih Edilmelidir?

Oksijen bariyeri Fıratpex boruları, konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz sayesinde sağlıklı şekilde gerçekleştirilir. Isı ve sıcaklığın iletiminde en yüksek performansı sergileyen Fıratpex boruları, yapısal özellikleri sayesinde de birçok avantajı sağlar.

Kullanılan Fıratpex boruları sayesinde;

 • Sıcaklık daha düzgün ve homojen şekilde dağılır.
 • Boruların doğru şekilde montajı sayesinde, ortam sıcaklığı ayarlanır.
 • Tek paralel, çift paralel, üçlü paralel ve spiral şekilde montaj yapılmaya uygun elastik yapısı vardır.

Isıtmax tarafından kullanılan Fıratpex boruları, kullanım alanlarında sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma olanağı sunar.

Yerden Isıtma Boruları Nerelerde Kullanılır?

Yerden ısıtma boruları, oksijen bariyerli oldukları için, ısıtmanın kullanılmadığı zamanlarda, zararlı maddelerin üremesi engellenir. Bu yüzden uzun yıllar kullanım kolaylığı sağlar.

Zararlı maddelerin oluşumu dışında, paslanmayı ve kireçlenmeyi de önleyen oksijen bariyerli ısıtma boruları için, Dizayn Grup Pex boruları kullanan Isıtmax, dört farklı tipte Pex boru kullanırken hem sıcak hem de soğuk su hatlarında kullanılan borulardır.

Yerden ısıtma boruları; spor salonlarında, okullarda, laboratuvarlarda, hamamlarda, tiyatrolarda, iş merkezlerinde, evlerde ve daha birçok alanda kullanılabilir.

Yerden Isıtma ile Kullanılacak Şap Kalınlığı Ne Olmalıdır?

Sıcak ve ıslak boruların oturtulacağı şap kalınlığı, kurulacak sistemin nasıl kullanılacağı ile ilişkilidir. Kalın bir şap atılması, ısıma ve soğuma için geçen süreyi uzatırken, ince dökülecek bir şap ise bu sürenin kısalmasına olanak tanır.

Fıratpex boru sistemleri sayesinde yerden ısıtma borusu döşenirken, sistemin en az 50 yıl kullanım ömrü bulunur. Isının homojen dağılması sayesinde, düşük ısıtma derecesi ile en iyi ısıtma konforu elde edilir. Kullanılan Fıratpex çapraz bağlantı boruları yardımıyla %25 yakıt tasarrufu da elde edilmiş olur.

Hangi Pex Borular Yerden Isıtma için Kullanılır?

Dizayn Grup tarafından üretilen ve yıllarca kullanma özelliği sunan Pex borular, 4 farklı tipe sahiptir. Sıcak ve soğuk su hatlarında rahatlıkla kullanılan Pex borular, farklı birçok özelliği de beraberinde getirir.

 • Pex A borular: Peroksit yöntemi kullanılır. İlk üretim yöntemidir.
 • Pex B borular: Silan metodu kullanılır. Proses aşamaları firma içinde gerçekleştirilir. Sıcak su hatlarında tercih edilir.
 • Pex C borular: Işınlama metodu olarak bilinen bu borular, sıhhi tesisat hatlarında tercih edilir.
 • Pex D borular: Azot yöntemidir ve çok fazla özelliği olmadığı için, kullanılmamaktadır.

Isıtmax uzman ve deneyimli kadrosu, yerden ısıtma sistemlerinde kullandığı Fırat Plastik ve Dizayn Grup Pex borularıyla, %25 tasarruf sağlayabileceğiniz ve uzun kullanım ömrüne sahip kaliteli yerden ısıtma borularını kullanarak, sistemi döşer.

Yerden Isıtma Borusu Sistemleri Hangi Zeminlere Uygundur?

Yerden ısıtma boru sistemleri; estetik görüntüsü ve tasarruflu olmaları bakımından, gün geçtikçe daha çok tercih edilir. Isıtmax yaptığı yerden ısıtma işlemlerinde Fırat Plastik ve Dizayn Grup ürünlerini kullanılır.

Yerden ısıtma boru sistemleri;

 • Fayans ve taş zeminlerde yalıtım yerine ısı emiri ve böylece ısı odaya eşit şekilde dağılır.
 • Ahşap döşemelerde yalıtım ve verimlilik azalma gösterebilir. Özellikle masif kerestelerde yerden ısıtma sistemi biraz daha zorludur. Ortalama 1 ay boyunca kerestenin iklimlendirilme çalışması yapılması gerekir.

Isıtma performansının yüksek olması, %25 ısı tasarrufu sağlaması bakımından Fırat Plastik ve Dizayn Grup boru ürünleri en sağlıklısıdır.

Yerden Isıtma Borusu Sistemleri Nasıl Kontrol Edilir?

Yerden ısıtma sistemlerinde iki ana bölüm kullanılır. Her odada alan sıcaklığının belirlenmesi için dijital bölge kontrolünün sağlandığı bölüm; ikincisi ise manifoldlar ve valfler bölümüdür.

Yerden ısıtma boru sistemlerinin, kullanılacak kişi tarafından kontrol edildiği bölge dijital bölge bölümüdür. Bu bölgede kişi, istediği sıcaklığı kontrol edebilir. Manifold ve valfler ise, gözle görülmeyen yerde, genellikle dolap içinde ya da merdiven altına yerleştirilecek şekilde gerçekleştirilir.

Farklı Yerden Isıtma Borusu Var mı?

Estetik olması, daha fazla ısı tasarrufunun gerçekleşmesi sayesinde, yerden ısıtma boruları, gün geçtikçe daha da ilgi görmeye başladı. Bu yüzden farklı yerden ısıtma boruları da piyasada bulunur.

Farklı yerden ısıtma boruları arasında;

 • Danfoss yerden ısıtma boruları, 5 katmandan oluşur ve oksijen bariyerlidir.
 • Rehau yerden ısıtma boruları da 5 katmanlı ve oksijen bariyerlidir. Farklı pozisyonlarda döşenme özelliği sunar.
 • Pilsa yerden ısıtma boruları, mekanik anlamda dayanıklı borulardır. Esnek yapıya sahiptir.

Kaliteli yerden ısıtma boru markası için; Isıtmax olarak yerden ısıtmalı boru sistemlerinde, Fırat Plastik ve Dizayn Grup ürünleri kullanılmaktadır. Sıcak soğuk su hatlarında kullanılabilir, oksijen bariyerlidir. Esnek yapıları sayesinde, farklı zemin, döşeme ya da duvar tiplerine uygun şekilde montajı yapılabilir.

Hangi Yerden Isıtma Sistemi Sunan Firma Tercih Edilmelidir?

Yerden ısıtma boru sistemlerinde verimlilik, başarı yanında kalite ve tasarım da oldukça önemlidir. İyi bir tasarım ile satış sonrasında sunulacak bakım desteği de gerekir. Yerden ısıtma sistemi tercih edildiğinde, konusunda uzman ve deneyimli ekibiyle hizmet veren Isıtmax tercih edilebilir, uzun yıllar ısıtma sisteminizi kullanma rahatlığı bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/ayna-isitma-sistemi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız