Yerden Isıtma Döşeme Detayları

Yerden ısıtma döşeme sistemleri yüzyıllar öncesinden günümüze taşınan ve en doğru ısınma şekli olarak tespit edilen bir uygulamadır. Yerden yapılan ısınma sistemlerinde ısı daha çabuk yayılır ve daha verimlidir. Bu, bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Bu bağlamda yerden ısıtmaya yönelik döşemeler günümüzde tercih edilen ısınma yöntemlerinin başında gelir. Yerden ısıtma sistemlerinin kurulması aşamasında usta ellerle çalışmak her zaman için büyük avantajdır. Çünkü olası bir arıza ya da hatalı döşemede sil baştan yapılması gereken tesisat döşemesi, mekanda zorlu bir zemin söküm işlemi gerektirir ki, bu da bir çok ev hanımının kabusu olur.

Konfor ve Sağlık İçin Yerden Isıtma Döşeme Sistemleri

Gelişen teknoloji ile birlikte yerden ısıtma sistemlerindeki yenilikler her geçen gün artıyor. Çağlar öncesinde keşfedilen ve bugüne kadar birçok şekil değiştirerek gelen yerden ısıtma sistemlerinde gelinen son nokta ile ev ve işyerlerinde konfor ve rahatlık sağlanıyor. Şap zemine yerleştirilen şilte ve radyanlardan oluşan yerden ısıtma sistemleri, evin her köşesinde aynı derecede ısı dağıtırken bazen evin konumu ve döşemenin yapıldığı alanın cephesi ısınma seviyesinde farklılıklar gösterir. Bu nedenden ötürü, ısı ayarının yapılabilmesi amacıyla dijital termostatlar ile ısıtma sistemi kontrol edilir.

Yerden Isıtma Döşemenin Avantajları

Yerden ısıtma sistemleri hava akımını en aza indirdiği için tozlanmanın önüne de geçen bir sistemdir. Tozlanmayı ortadan kaldıran yer ısıtma sistemleri, böylelikle halılarda oluşan mite böcekleri ve diğer mikropların yaşama şansını da ortadan kaldırır. Ortamda nem oluşmasının da önüne geçen yerden ısıtma sistemi, astım gibi birçok hastalığı tetikleyen ortamı engeller. Hastalıkların birçoğunun ayakların üşütülmesinden kaynaklandığını düşünürsek, yerden ısıtmalar insan sağlığı için önemli bir yere sahiptir.

Doğal afetler haricinde şiddetli bir darbe almadığı sürece yerden ısıtma sistemlerinin zarar görmesi mümkün değildir. Usta ellerde şartlara uygun olarak döşenen yerden ısıtma sistemleri, evladiyelik olma özelliği taşıdığından hiçbir masraf gerektirmez. Binaların korunmasında önemli bir yere sahip olan yerden ısıtma sistemleri, zamanla ısınan duvarlar ve zemin sayesinde binanın nem yapma durumunu ortadan kaldırır.

Yerden ısıtma sistemleri kolay kontrol edilir ayrıca dijital yerden ısıtma termostatları ile kullanım alışkanlıklarınıza göre saatlik, haftalık ya da aylık olarak yerden ısıtma sisteminizi programlayabilirsiniz. Sistem otomatik olarak belirlediğiniz değerlerde mükemmel olarak çalışır. Termostat üzerinden oda sıcaklığını ve çalışma aralıklarını belirleyebilirsiniz. Örnek olarak; siz uyanmadan önce banyonun ısınmasını ve siz işe gitmeden önce sistemin kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ekonomik bir kullanım sergileyerek daha az enerji harcamış olursunuz.

Yerden ısıtma döşeme ekonomiktir. Ekonomi kısmını klasik ısıtma sistemlerine nazaran 3 kategoride değerlendirmek gerekir.

    1. Öncelikle sistemin kurulum maliyeti m2’de 30-40 Euro arasında değişmektedir. Uygulamanın sizin ya da yetkili bir elektrikçi tarafından yapılmasını tavsiye etsek de özellikle büyük alanlarda ve farklı teknik şartnamelere sahip projelerde uygulamanın firmamız tarafından yapılması istenebilir ve bu da kurulum maliyetini arttıracaktır. Bu noktada yaklaşık 5 yıldır Süpervizörlük hizmeti vermeye başladık. Malzeme fiyatı ile anahtar teslim fiyatları arasında uygun bir seçenek olarak süpervizör desteğimizi değerlendirebilirsiniz. Teknik bir çalışanımızın ısıtma sisteminizi kurarken size yol göstermesi ve sistemin mükemmel titizlikte kurulması için işin başında olması büyük avantajdır.
    2. Kurulum fiyatlarının yanında yerden ısıtma sisteminizde hareketli bir parça yoktur ve bu nedenle bakım istemez. Beton ya da döşeme harcının altında kalan ısıtıcı kablolar ömür boyu sorunsuz çalışması ve özelliğinden hiçbir şeyi kaybetmemesi için tasarlanmışlardır. Bu nedenle bakım istemeden, döşendiği zemin değişene kadar çalışmaya devam eder.
    3. Son olarak ise tüketim değerlerine değinmek gerekmektedir. Maalesef ülkemizde elektrik birim fiyatı oldukça yüksektir. Bu nedenle doğalgaz ile başa baş bir tüketim sergilemektedir. Bu noktada önem arz eden konu, elektrikli yerden ısıtma sisteminizi doğalgaza göre 2-3 derece daha düşüşe ayarlayabilirsiniz. Bunun nedeni ısının zeminden yükselmesi ve hissettirdiği sıcaklığın ayarlandığı sıcaklıktan daha yüksek olmasıdır. Ayrıca izolasyon değerleriniz, evinizin konumu, kullanım alışkanlıklarınız gibi durumlar doğalgaza göre size avantaj sağlayacak tüketim değişkenleridir. Son bir detay ise; eğer yerden ısıtma sisteminizi ana ısıtma kaynağı olarak kullanacaksınız yukarıda verdiğimiz değerleri kabul edebilirsiniz fakat konfor amaçlı mevcut ısıtma sisteminize destek olarak salonlarınızda ya da ıslak zeminlerinizde ısıtma yapılacaksa, kullanılan m2/watt gücü düşük olduğundan minimum tüketim, maksimum konfor sağlanır.

Yerden ısıtma döşeme sistemi sulu yerden ısıtma sistemine nazaran daha kolay döşenir ve düşük sıcaklıkta bile etkili çalışır. Sitemizden alacağınız tüm zemin ısıtma ürünleri dijital dokunmatik ekranlı termostatlar, zemin sensörleri, montaj aparatları, kurulum kılavuzları ve garanti belgesi ile birlikte gönderilmektedir. Bununla beraber tüm ısıtıcı kablo ve ısıtma şilteleri fabrikasyon olarak soğuk uç bağlantıları yapılmış olarak gönderilmektedir. Bu sayede kablo ya da şilteleri zemine sermeniz ve termostat bağlantılarını yapmanız yeterlidir. Takıldığınız noktada ise teknik destek telefonlarımız 24 saat çalışmaktadır.

Yerden ısıtma döşemesi uzun ömürlü ve garantilidir. Satın almış olduğunuz sisteminiz iç mekanlarda 15 yıl, dış ortamda ise 10 yıl SafeMax garantisi altındadır. SafeMax, Isıtmax Isıtma Sistemlerinin garanti markasıdır.

Güvenle Yerden Isıtma Döşetin

Ev ya da iş yerinizde güvenle yerden ısıtma sistemi döşetebilirsiniz. Sistem kolay kurulur, uzun ömürlüdür, sağlıklı ve konforlu olmasının yanı sıra ekonomiktir. Uzun yıllar yaşam alanlarınıza değer katacak yerden ısıtma sisteminizi ISITMAX ile döşetebilirsiniz.

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet