Yerden Isıtma Fayans Döşeme Yöntemleri

Yerden Isıtma Fayans Döşeme Yöntemleri

27 Temmuz 2019 by in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Günümüzde ısı yalıtımı pek çok farklı şekilde sunulur. Bu sistemlerin sunduğu imkanlar, müşteriler tarafından iyice araştırılmalıdır. Isıtma ihtiyaçlarına çözüm olarak geliştirilen yerden ısıtma sistemleri, ortamı kaba bir görüntüden kurtarıp ısınma imkanı sağlamaktadır. Isının kontrolünün sağlanması, aşırı artış ve azalışı engellemektedir. Kullanım kolaylığının yanı sıra bu sistem tasarruf imkânı da sağlamaktadır. Yerden ısıtma fayans döşeme yöntemleri önem taşımaktadır.

Yerden Isıtma Tesisatı Nedir?

Zeminin üzerine yerleştirilen köpükler sayesinde boru tesisatı oluşturulmaktadır. Bu boru tesisatı içerisinden sıcak su geçirilerek ısı yayılımı sağlanması olayına yerden ısıtma tesisatı denilmektedir.

Yerden Isıtma Tesisatı Faydaları

Isınmak için kullanılan ısı materyalleri, is toz gibi birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Yerden ısıtma tesisatı sayesinde bu tür sorunlar ortadan kalkar. Ayrıca ısıtma sistemleri kurulurken alanların daralmasına sebep olan borular ve radyatör gibi araçlardan kurtulma imkânı sağlar. Yerden ısıtma sistemlerinde mekanlardan çok daha verimli bir şekilde yararlanılır. Yerden ısıtma sistemlerinin daha kullanışlı olması, yerden ve enerjiden tasarruf imkanı sağlaması, bu sistemlerin daha çok tercih edilmesini sağlayan en önemli özelliklerdir.

Yerden Isıtma Seçenekleri

  1. Boru sulu yerden ısıtma sistemi
  2. Elektrik kablolu oluşturulan yerden ısıtma sistemi
  3. Karbonik film ile oluşturulan yerden ısıtma sistemi

Yerden ısıtma sistemleri ciddi bir işçilik gerektirir. İlk olarak yapılacak zemin belirlenir ve bu zemin üzerine panel yerleştirilir. Panelin üzerine isteğe göre boru ile ısıtma döşenir. Elektrikli ısıtma tercih edildiyse kablo sistemi döşenir. Döşenen malzemenin ardından yalıtımı sağlayacak beton dökülür. Daha sonra bu oluşturulan zemine fayans döşemesi yapılması için fayans yapıştırıcı kullanılır. Fayansın kendini bırakıp çıkma ihtimaline karşı kaliteli ürün kullanımına dikkat edilmelidir. İşçilerin titizlikle yerleştirdiği fayanslar sayesinde ısı yalıtımı odaya hakim olmaya başlayacaktır. Temiz bir kullanım sunmasının yanı sıra kullanım kolaylığı nedeniyle yerden ısıtma sistemi çok uygun olmaktadır. Isı yalıtımı parke, mermer ve benzeri kaplamaların aksine fayansta daha etkili olmaktadır. Fakat müşteriler bu ısı sistemi döşemesi için dikkatli bir araştırma yapmalıdır. Kaliteli ürün seçilip seçilmediğine bakılmalıdır. Seçilen malzemenin kalitesi kullanılan ısı sisteminin uzun ömürlü olması ile bağlantılıdır. Çok yıllık kullanım için bu durum önemlidir.

Yerden ısıtma fayans döşeme yöntemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/kapali-teras-isitma-sistemi-konforu/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart