Yerden Isıtma M2 Fiyatları

Yerden Isıtma M2 Fiyatları

Yazının içeriği

Yerden ısıtma sistemleri her geçen gün evlerde ve mekanlarda daha çok kullanılmaya başlanan, son derece ekonomik ve sağlıklı sistemlerdir. Yerden ısıtmaların yaygınlaşması, bireyleri de bu tarz ısınma sistemleri konusunda bilinçlendirmektedir. Hemen hemen tüm mekanlara uygulanabilen ve konforlu bir ısınma sağlayan yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan işçilik payı ve malzemeler hesaba katıldığında, diğer ısınma sistemlerine göre çok daha uygun bir maliyet ortaya çıkar. Yerden ısıtma sistemlerinde yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmaktadır, ayrıca sistem uzun süre bakım istemeden ve otomatik olarak çalışır. Isıtmax güvencesiyle yerden ısıtma sistemlerine çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Yerden Isıtma Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Yerden ısıtma m2 fiyatlarını etkileyen pek çok unsur vardır. Alternatif sistemlere nazaran elektrikli yerden ısıtma, yüksek teknoloji ile üretilse de çalışma prensibi oldukça basittir. Bu durum; kullanım kolaylığı, bakım derdi olmadan uzun ömür olarak tüketiciye yansımaktadır. Sistemde kullanılacak malzemeleri, sistemin nerede kullanılacağı ve ne tür bir ısıtma ihtiyacı olduğu belirler. Isıtma sisteminizi kimin kuracağı ise fiyatı etkileyen başka bir unsurdur.

  1. Malzeme seçimi
  2. Uygulama seçenekleri

Yerden Isıtmada Kullanılan Malzemeye Göre Fiyat Değişikliği

Yerden ısıtma sisteminde kullanılan malzemeler arasında yerden ısıtma kablosu, ısıtıcı kabloların montaj kolaylığı sağlaması için kullanılan ısıtma şilteleri, parke altı kullanıma uygun 1 mm incelikte üretilen karbon filmler ve sisteminizi kontrol etmek için kullanacağınız termostatlar fiyatı değiştiren unsurlardır. Bu malzemelerin tek tek fiyatlarına bakacak olursak;

Yerden ısıtma kablosu

Yerden ısıtma kablosu, ısıtma sisteminizin temel taşıdır. Seri dirençli ve kendinden reguleli tiplerde üretilirler. Ülkemizde ev ve iş yerlerinde kullanılan yerden ısıtma kablolarının neredeyse tamamı seri dirençli olarak tabir edilen rezistans kablosudur. Belirli boylarda belli bir güç üretirler. Örnek vermek gerekirse metresinde 15 Watt güç üreten bir kablodan 100 metre kullanırsanız elinizde 1500 Watt gücünde bir ısıtıcı olur. Diyelim ki 10 m2 bir banyonuz var ve yerden ısıtma yapmak istiyorsunuz. Banyolarda beton altı yerden ısıtma uygulamasında konforlu bir zemin için m2’de 150-200 Watt arası enerji uygulanması yeterli ve idealdir. Bu noktada, elimizdeki 100 metre kablo / 1500 Watt gücündeki malzeme m2’de istediğimiz başlangıç değeri olan 150 Watt/M2’yi sağlayacaktır. Kabloların uzunluğu ve kablo aralarındaki mesafelerle oynayarak istediğiniz güç değerlerine ulaşabileceğiniz gibi sitemiz üzerinden daha önceden hazırlanmış ve fabrikasyon olarak sonlandırılmış ısıtıcı kablolardan sipariş verebilirsiniz. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse m2’de 35 EURO kablo bazında ücret ödeyerek ısıtıcı kablolarınıza sahip olabilirsiniz.

Yerden ısıtma şiltesi

Yerden ısıtma şilteleri, ısıtıcı kabloların belirli bir formda istenen m2/güç hedefinin tam sağlanması ve montaj aşamasında kolaylık sağlaması için hazırlanmış ısıtıcılardır. Yukarıda verdiğimiz banyo örneğinde olduğu gibi 10 m2 banyonuzda ısıtılması düşünülmeyen duşa kabin ve eviye gibi alanları çıkarmak için duvar kenarlarından 10-20 cm uzaklaşmak gerekir. Bu sayede alanımız 10 m2 olsa da, ısıtılacak alan 7-8 m2 kadar olabilmektedir. Bu noktada 2 mt x 4 mt ebadında bir ısıtıcı şilte sipariş edilebilir. Isıtıcı şilteler 50 cm ya da 100 cm eninde üretilirler ve uzunlukları 11metreye kadar stoklu olarak bulundurulur. Banyonuzdaki mimari form ve sizin yaptığınız ölçümlere göre uygun ebatta bir şilte seçilmelidir. Isıtıcı kablolar kesilmeden şilteden ayrılır ve montaj elemanları ile kolaylıkla zemine döşenebilir. Bu sayede şiltenizin kısa kaldığı ya da yuvarlak hatlara sahip zeminlerde şiltenin zorluk çıkardığı bir alanda, şilteyi kesip kabloyu şilteden ayırarak döşeyebilirsiniz. Buradaki önemli nokta, kablo ya da şilte fark etmeksizin aldığınız ölçülerde yanlışlık olsa da sistemin bunu telafi etmek için yeterince esnek olmasıdır. Isıtıcı şilteler içinde m2’de 35 EURO/m2 fiyatla sitemizden sipariş verebilirsiniz. Tüm şilteler seçilen güç ve boyda fabrikasyon soğuk uç teknolojisi ile birlikte adresinize gönderilmektedir. İhtiyacınız olan tüm malzeme ve dokümantasyon kutudan çıkmaktadır.

Yerden ısıtma karbon filmi

Yerden ısıtma karbon film teknolojisi parke altından ısıtma uygulamalarında kullanılmaktadır. Laminant parkeler yüksek sıcaklıkları sevmediği ve ısıtıcı kabloların verdiği noktasal sıcaklık parke yüzeyine uzun vadede zarar verebileceğinden karbon filmler geliştirilmiştir. Karbon ısıtıcı filmler iki bakır iletken arasında metal karbon karışımı bir malzemenin yalıtılmasından oluşmuş bir teknolojidir. 1 mm inceliği ile parkenizin altına yerleştirilir. Metrekarede 240 Watt enerji ile oldukça ideal ve konforlu bir ısıtma gerçekleştirir. Tüm ısıtıcı filmler Güney Kore’den ithal edilmektedir. ISITMAX olarak en yüksek standartlarda üretim yapan firmaların ürünlerini kullandığımızı özellikle belirtmek isteriz. Piyasada farklı kalite ve fiyatta ürünler olduğunu görüyoruz. ISITMAX olarak 1992 yılından beri ısıtma sektöründe olmamızın verdiği tecrübe ile en doğru ürünü, tüketicilerimizin parke altı uygulamaları için ithal ediyoruz. Karbon ısıtıcıların fiyatları ise malzeme olarak 25 EURO / m2’dir.

Termostat

Yerden ısıtma sisteminizi kontrol edebilmek için mutlaka bir termostat kullanmalısınız. Termostatlar sıcaklık sensörlerinden gelen bilgiler doğrultusunda ve kullanıcının set değerlerine göre sistemi açıp kapatan kontrol ürünleridir. Oldukça geniş renk, özellik, tasarım özellikleri ile piyasada farklı fiyatlardan sunulmaktadırlar. Yaşam alanlarınızdaki estetiğe uygun, dijital göstergeli, dokunmatik ekranlı, geniş kontrol seçenekleri sunan, 16 Amp güçte, akıllı bina otomasyonlarına entegre olabilecek özelliklere sahip bir termostat 80 – 100 EURO civarındadır. Wi-fi erişimi ile uzaktan bağlantı seçenekleri sunan termostatlar, şu an yurt dışında oldukça popülerdir. Fakat 400 – 600 EURO fiyatlardan ülkemizde satışı, stoğu ve garantisi için biraz daha beklemekte fayda görüyoruz. Termostat kullanımında belirtilmesi gereken ve fiyatları değiştiren diğer husus ise kullanacağınız termostat sayısıdır. Birbirinden bağımsız odalarınızı farklı farklı kontrol edebilmek istiyorsanız oda sayısı kadar termostat almanız gerekir. Örnek vermek gerekirse dublex bir dairede alt kat ile üst kattaki ısıtıcılarınızı kontrol etmek için 2 farklı termostat kullanabilirsiniz. Benzer bir şekilde siz uyanmadan banyonuzun ısınmasını ve saat 9’da kapanmasını istiyorsunuz ama bu esnada salondaki ısıtıcınızın sürekli 22 C zemin sıcaklığında çalışmaya devam etmesini istiyorsunuz. Misafir odanızda ise sistemi sadece ihtiyaç duyulduğunda çalıştırmak istiyorsunuz. Bu sistemde 3 adet aynı özellik ve fiyatta termostat kullanabileceğiniz gibi farklı fiyat ve özellikte termostat seçeneklerinden de alabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sistemi Uygulama Seçenekleri

Yerden ısıtma sisteminde işçiliği kimin yapacağı fiyatları direk olarak etkileyen bir unsurdur. Sistemin kurulum aşamalarındaki basitliği ve sipariş verilen ürünlerin fabrikasyon olarak montaja hazır geldiğinden bahsetmiştik. Bu nedenle yerden ısıtma sisteminizi kurarken işçiliği kendiniz yapabilirsiniz, bir elektrikçiden yardım alabilirsiniz ya da tüm sürecin ISITMAX tarafından yönetilmesini isteyebilirsiniz.

Kendiniz yapın

Sipariş verilen ürünler siparişe göre uygun boy ve güçte hazırlanarak ihtiyaç duyulan tüm termostat, sensör, bağlantı ekipmanları, kurulum ve garanti dokümantasyonları ile birlikte gönderilir. Kurulum kılavuzları tüm montaj aşamalarını net olarak anlatmaktadır. Sistemin sağlıklı çalışması için arıza çıkarabilecek tek parçası, ısıtıcı kablolar ile besleme kablolarının birleşme noktasıdır. Bu alandaki gerekli çalışmayı ISITMAX olarak fabrikasyon soğuk uç tekniği ile yapmaktayız ve gerekli testlerden geçirerek sizlere göndermekteyiz. 0850 888 8110 numaralı teknik destek hattımızdan da mesai saatleri içinde ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Yerden Isıtma M2 Fiyatları

Kablolu Yerden Isıtma Banyo, Mutfak, Merdiven 40 € 1m²
Şilteli Yerden Isıtma Odalar ve Köşeli Alanlar 45 € 1m²
Karbon Film Yerden Isıtma Parke Altı Kullanım 30 € 1m²
Dijital Termostat Dokunmatik Ekranlı Programlanabilir 70 € 1m²

Elektrikçiye yaptırın

Montaja hazır olarak gönderilen ürünlerimizi yere serdikten sonra gerekli sensör ve termostat bağlantıları ile sistemin elektriğe bağlanması ve test edilmesi konusunda yerel bir elektrikçinizin size destek olması oldukça avantajlıdır.

ÖRNEK TÜKETİM DEĞERLERİ
ODA TİPİ Isıtılan Alan (m²) Günde Çalıştığı Saat (İSTANBUL) Günde Çalıştığı Saat (ANKARA) Günde Çalıştığı Saat (ERZURUM)

Yaklaşık Aylık Tüketim

(İstanbul – Ankara – İzmir)

Banyo 4 5 7 9 18TL – 25,2TL – 32,4TL
Mutfak 10 4 6 8 36TL – 54TL – 72TL
Salon 12 5 7 9 54TL – 75,6 – 97,2TL
Kış Bahçesi 10 5 7 9 45TL – 63TL – 81TL
Yatak Odası 6 3 5 7 16,2TL – 27TL – 37,8TL
Tüm ısıtıcılar 100Watt/m² gücünde hesaplanmıştır. İstanbul, Ankara ve Erzurum illerimiz referans olarak kabul edilmiştir. Kw birim fiyat 30 kuruş olarak hesaba katılmıştır.Konut izolasyon değerleri orta kalitede kabul edilmiştir. Değerler + ve – olarak değişkenlik gösterebilir.

Uygulamayı Isıtmax Yapsın

ISITMAX ISITMA SİSTEMLERİ; Kayseri, Konya, Erzurum, İstanbul ve Balıkesir gibi bir çok ilimizde yetkili servislerle çalışmaktadır. Montajın yetkili servisler tarafından yapılmasını isteyebilirsiniz. Anahtar teslim projelerde projenin büyüklüğüne bağlı olarak malzeme fiyatına ortalama %30 ekleneceğini lütfen unutmayınız.

Özet olarak,

Yerden ısıtma m2 fiyatları ev ve iş yerleri için;

  • Sadece malzeme olarak alınacaksa 25-35 EURO arasında ısıtıcı maliyeti vardır.
  • Termostat maliyeti adet başına özelliklerine göre 20 – 150 EURO arasıdır.
  • Uygulama sizin tarafınızdan yapılacaksa fiyat değişmemekle beraber, elektrikçi yardımı almak ya da anahtar teslim ISITMAX tarafından uygulamanın yapılması durumunda projeye göre ortalama %30 malzeme fiyatlarına ek maliyet binecektir.

Detaylı bilgi için 0850 888 8110 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Projelerinize teklif almak için info@www.isitmax.com adresini kullanabilirsiniz. Dilerseniz ürünlerimizi test etmek için Perpa Ticaret Merkezi 10. Kat A Blok No:1458 Okmeydanı İstanbul adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet