Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

27 Temmuz 2019 by in Genel
0
(0)

Yerden Isıtma

Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

Yerden Isıtma Nedir?

Günümüzde ısı sistemlerinde birçok farklı teknik kullanımı hizmeti sunulmaktadır. Sunulan hizmetler daha az yer kaplayan ve daha temiz sistemler olmaktadır. Bulunan bu yöntemlerden en önemli olanları yerden ısıtma sistemleridir.

Isı sağlanması istenen mekanın geniş paneller ile zeminine döşeme yapılmaktadır. Bu döşeme kolaylığı ile isteğe göre boru döşenmesi veya kablo döşenmesi ile ısı yalıtımı sağlanması sistemidir. Bu şekilde istenilen alanlarda ısı sağlanmaktadır.

Yerden Isıtma Çeşitleri

 • Boru sulu tercih edilmesi halinde ısı sıcak su ile boru ile sağlanmaktadır.
 • Elektrik kablolu sistem elektriğin enerjisi ile ısı sağlamaktadır.
 • Karbonik film yalıtım ile ısı sağlamaktadır.

Yerden Isıtma Sisteminin Faydaları

Yerden ısıtma sistemleri, uygulanan alana daha az yer kaplama kolaylığı sağlar ve bu yüzden çok fazla tercih edilmektedir. Isı değişimi ani bir şekilde olmadığı için daha çok tasarruf imkanı da sağlar.

Yerden Isıtma Nasıl Döşenir?

Isı sisteminin zemine yerleştirilmesi için ısıtma kablosu ile özenli bir çalışma gerçekleştirmek önemlidir. Dikkat edilmesi ve titizlikle döşenmesi gerekmektedir. Döşeme yapılan sistemin mutlaka test edilmesi gerekmektedir. Genellikle çocuklu ailelerin tercihi olan yerden ısıtma sistemleri hiçbir tehlike unsuru oluşturmamaktadır. Modpan adı verilen bir ısı ise şap denilen maddenin içine katılmaktadır. Bu betonun sürüklenmesini sağlamaktadır. Modpan adı verilen modülasyon paneli ısı döşenecek alana yerleştirilir. Bu boruların döşenmesinde kolaylık sağlamaktadır. Döşetilen bu panellerin kaymasını engellemek için kenar yalıtımı için bantlarla oturtulur. Kollektör kutusu, diğer adıyla dağıtım kutusu tüm ısının yayılmasını sağlayan ve toplayan sistemdir. Döşemenin yapıldığı yerin büyüklüğü ile orantılı olarak dağıtım kutusunun ağzı değişmektedir. Debi olarak ısının derecesini göstermekte olan kollektör de mevcuttur. Bu kollektör sisteminin üzerinde hava atıcı basınç düzenleyici sistem bulunmaktadır. Isıtma kablolaları da bu sistemin önemli malzemeleridir. Bu borular sayesinde ısı dağılımı sağlanmaktadır.

Malzemelerini saydığımız ısı yalıtım sistemi ciddi bir uzmanlık istemektedir. Test sistemi ile yerleştirilen yerden ısı döşemesi profesyonellik gerektiren bir durumdur. Bu ısı yöntemini tercih eden müşterilerin kaliteli malzemeleri seçmeleri ve işini ciddiye alan bir şirket ile çalışmaları gerekmektedir.

Yerden ısıtma malzemeleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Yazımız size yardımcı oldu mu?

Puanlamak için bir yıldıza tıklamalısınız.

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart