Yerden Isıtma Sistemi İçin Çalışma Yöntemi

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİYerden ısıtma sistemlerinin özellikleri, enerji olarak kullanılan yakıt türüne göre değişmektedir.

Elektrikli Isıtma Sistemleri

Elektrikli ısıtma sistemleri ısınma özelliği bulunan özel üretim kabloların kullanılması ile yapılmaktadırlar. Zeminin altından döşenen kablolar yardımıyla oluşturulan ısıtma sistemi, yerden ısıtma sistemi olarak adlandırılır.

Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma sistemlerinin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Elektrik tesisatlarının konusunda bilgisi, eğitimi, sertifika ve diploması olan kişilerce yapılması çok önemlidir. Bu sistemlerin insan hayatı ile birebir ilişkili olması, sistemi kuracak kişileri daha da önemli hale getirmektedir. Yerden ısıtma sistemi uzun süreli kullanım sağlamanın yanı sıra son derece dayanıklıdır. Ayrıca arıza ve onarım gibi sorunların yaşanmadığı sistemde teknik servis desteğinin zamanında ve eksiksiz olarak alınabilmesi için doğru firma ve kişilerle çalışılmalıdır.

Alanında kendisini ispatlamış ve yaptığı tesisatları gerekli kural ve tekniklere uygun olarak yapan firma ile anlaşma sağlandıktan sonra yerden ısıtma sisteminin kurulması için gerekli çalışma başlatılabilir.

Yerden Isıtma Sisteminin Yapılması

Yerden ısıtma sistemleri, kurulacak olan yapıların zemin döşemesinin altından geçirilmektedirler. Bu nedenle yerden ısıtma sistemi yapılmadan zemin döşemesinin yapılmaması gerekmektedir. Yerden ısıtma sistemlerinde elektrik geçiren ve ısıya dönüştüren kablolar kullanılmaktadır. Bu kablolar plastik kaplamalı olduğu gibi çelik kaplamalı da olabilmektedir. Çelik kaplamalı olan kabloların doğru kullanılması halinde yüz yıla kadar ömrü bulunmaktadır. Plastik kablo veya diğer türde imal edilen kabloların tamamı için ortalama olarak yirmi yıl garanti verilmektedir. Bu kablolar zemin döşemesinin altından belirli aralıklarla dolandırılarak yere sabitlenir. Yere sabitlenen kabloların bir ucu elektrik paneline bağlanır. Bu panel yapının kendi elektrik paneli olabilir. Elektrik kablolarının bağlanması için ayrı bir panel ve santral oluşturmaya gerek bulunmamaktadır.

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları

Yerden ısıtma sisteminin en önemli avantajı çabuk ısınma sağlaması ve ısınmanın kontrollü olarak yapılabilmesidir.

Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız