Yerden Isıtma Üzerine Seramik Uygulamaları

Yerden Isıtma Üzerine Seramik Uygulamaları

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Günümüzde pek yaygın olmasa da konforuna ve rahatına düşkün pek çok birey yerden ısıtma sistemlerini kullanmaktadır. Evlerde, ofislerde, büyük kurumlarda ya da hamam gibi özel alanlarda kullanılabilen yerden ısıtma sistemleri oldukça kullanışlıdır. Ancak bu sistemlerin döşeme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktaları bulunmaktadır. Özellikle yerden ısıtma üzerine seramik uygulamaları oluşturulurken, zeminin ve seramik kaplamanın zarar görmemesi adına birkaç adımda titiz davranmakta fayda bulunmaktadır. Hassas ve kırılabilir yüzeylerde yerden ısıtma sistemi kullanmadan önce uzman bir firmadan yardım almak ya da döşeme firmalarından bir tanesi kullanmak ısıtmanın en iyi şekilde döşenmesine yardımcı olmaktadır.

Banyo Ve Islak Zeminde Yerden Isıtma

Yerden ısıtma üzerine seramik uygulamaları kullanılan en yaygın mekanlar banyo ve ıslak zeminler olarak bilinmektedir. Seramik uygulamalarının en çok kullanıldığı mekanlar olan banyo ve hamam gibi ıslak zeminlerde, tam olarak ısınma sağlanabilmesi adına bireyler yerden ısıtma sistemlerini kullanmaktadır. Ancak bu tür mekanlarda yerden ısıtma sistemi kullanırken seramiğe zarar gelmemesine, döşemenin orantılı olarak yerleştirilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir kazan dairesine ya da bakıma ihtiyaç duymayan seramik altı ısıtmaları, aynı zamanda mekanın hızlı şekilde kurumasına yardımcı olarak seramik zeminin akıtmasının da önüne geçmektedir. Üstelik bu tarz mekanlarda kullanılan otomatik termostat ayarı, ısının kendini otomatik olarak ayarlamasına ve kullanıcılarının da herhangi bir müdahale etmelerine gerek bırakmamaktadır.

Mutfak Ve Ofis Ortamlarında Seramik Uygulaması

Yerden ısıtma üzerine seramik uygulamaları kullanılan diğer mekanlar ise mutfak ve seramik döşeme kullanan ofis ortamları olarak bilinmektedir. Geniş alanlarda ısının kontrol edememesinden kaynaklı kullanılan yerden ısıtma sistemleri, bireyler tarafından mutfak ve ofis ortamlarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Kurulum maliyetleri son derece düşük olan ve firmalarında garanti imkanları sunduğu yerden ısıtma sistemleri, seramik mekanlarda kullanıma uygun olmak ile birlikte döşeme yapılırken verilen ısının yüzeye yakın kalmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yerden ısıtma yüzeye yakına döşenirse eğer seramik zarar görebilmekte ve çatlayabilmektedir. Böyle bir durum yaşanmamasına adına uzman bir firmadan yardım almak, ısıtmanın en iyi şekilde döşenmesine yarayacaktır.

Yerden ısıtma üzerine seramik uygulamaları hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/elektrikli-yer-sistemleri-hakkinda-bilinmesi-gereken-durumlar/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız