Yerden Isıtma Sisteminin Boyutlandırılması

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerinin Bakımı

Yerden ısıtma sistemlerinde boyutlandırma önemlidir. Isıtma tesisatı yapılırken, döşemenin tabana ne kadar yakın olacağının hesaplanması, ısı ayarı için önemli bir noktadır. Yer döşemesindeki ısıtmanın 29 derecenin üzerinde olması halinde, kişiler rahatsız olacağından bu ayarlamaların ve ısıtma boyutlandırmalarının uzman eller tarafından titizlikle yapılması gerekir. Aynı zamanda elektrikli yerden ısıtma sistemlerinde kuzey ve güney cephe olmasının dışında cam kenarında da ısı parametrelerinde farklılık olacağından ortam ısısının aynı ayarda tutulması titiz bir çalışma gerektirir. Borular arasındaki mesafede ısının doğru biçimde yayılması için önemlidir. Elektrikli yerden ısıtma sistemi, diğer ısınma sistemlerine göre çok daha sağlıklıdır.

Zemine En Yakın Isı Döşeme Şekli

Soğuk kış aylarında evlerin sıcak tutulması için kullanılan farklı ısınma yöntemleri arasında en çok tercih edilen sistem, yerden ısıtma sistemleridir. Son derece konforlu olan elektrikli yerden ısıtma sisteminin en önemli özelliği ısıtmanın zeminin hemen altından gerçekleşmesidir. Rezistansın özel şilte ile birlikte zemine en yakın noktadan döşenmesi ile gerçekleştirilen yerden ısıtma sisteminde, zeminde boyutlandırma yapılarak ısının dağılımı eşit bir şekilde gerçekleştirilir.

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri diğer ısınma sistemlerine oranla en sağlıklısıdır. Evin içindeki toz oluşumunu en aza indiren elektrikli yerden ısıtma sistemi özellikle astım hastalarının rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca ev halkının sağlığı için uygun bir ortam oluşturur. Islak zemin sorunlarını da ortadan kaldıran elektrikli yerden ısıtma sistemleri, bu bağlamda halılar ve kilimler içindeki bakteri ve mikrop oluşumlarını da önler.

Evin İçi Kadar Binanın Sağlığında Da Önemli Yer Tutar

Ahşap zeminin yanı sıra beton ve sıvı zemine de monte edilebilen elektrikli yerden ısıtma sistemi, mermer ve fayans altında döşenebilir. Hızlı ve güvenli kurulumu ile tercih edilen elektrikli yerden ıstma sistemi bir kere kurulduktan sonra bakım gerektirmez. Akıtacak radyatör ya da gaz kaçıracak döşeme sistemi olmadığından hiçbir risk barındırmayan elektrikli yerden ısıtma sistemi, yoğunlaşma nedeniyle bina içlerindeki sıkıntıların da önüne geçer.

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız