Yerden Isıtma Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Yerden Isıtma Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Yerden Isıtma Sistemi

Yerden ısıtma sistemleri elektrikli ve alternatif ısıtma sistemlerinden oluşur. Günümüzde en hızlı ısıtma sağlayan ve her yerde kullanımı mümkün olan yerden ısıtma sistemleri arasında elektrikli ısıtma sistemi ön plana çıkmaktadır. Elektrikli ısıtma sistemi maliyeti bakımından da diğer ısıtma sistemlerine göre daha uygun bir sistem olduğu için erişimi daha kolay gerçekleşmektedir. Günümüzde yerden ısıtma sistemini projelendiren ve uygulayan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan bir tanesi de ISITMAX internet adresinde bulunmaktadır.

Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma sistemleri alanında uzman kadro ve teknik personel ile yapılması gereken sistemlerdir. Isınan özellikteki kabloların yer döşemesinin altına gizlenmek sureti ile tesisat olarak gerçekleştirilmesi söz konusudur. Isınma özelliği bulunan plastik kaplı kablolar özel bir malzeme ile birbirine tutturulmuş ve sistemli bir dağılıma sahip olarak üretilmiş olabileceği gibi kablo şeklinde olup zemine yapan kişinin tecrübe ve bilgisine göre düzenli ve sistematik olarak tesisat olarak çekilmesi ile de aynı özelliğe sahip olarak kullanılabilmektedirler. Isınma özelliği bulunan kabloların yapının veya çekilen yerin elektrik santraline bağlanmak sureti ile çalıştırılması mümkün olmaktadır. Özel açma ve kapatma düğmeleri ve tesisata özel bazı göstergelerin bulunacağı panellerin mevcut elektrik panel ve saatine monte edilmesi söz konusudur. Bu şekilde ısıtma sistemi kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Yeterli düzeyde ısı sağlandıktan sonra sistemin kapatılması, ısıya ihtiyaç bulunması halinde ise sistemin çalıştırılması mümkün olmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerinin Maliyeti

Elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti tesisat için çekilecek kablonun kalitesi ve uzunluğu ile birebir ilişkilidir. Kablonun kalitesi ne kadar artarsa maliyeti de o kadar artar, kalitesi ne kadar azalırsa maliyeti de o kadar azalır. Kablonun mesafesi de maliyetini etkiler. Tesisatı yapacak olan firmanın çıkartacağı işçilik masrafları ve ayrıca kâr payları genel maliyetlere dahil olmaktadır. Firmanın genel üretim gideri sayılabilecek olan maliyet hesaplamalarına ekleyeceği kâr payı ödeyeceğiniz ücreti belirlemede en etkin unsur olmaktadır. Çünkü genel gider ücretleri birçok firmada birbirine yakın tutarlara denk gelecektir.

Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız