Yerden Isıtma Sistemleri Maliyeti

Yerden ısıtma sistemi birçok ortamda kullanılan ve son yılların popüler ısıtma sistemlerinden biri durumundadır. Özellikle elektrikli yerden ısıtma aklınıza gelebilecek birçok alana kolay bir şekilde uygulanabilen ve güvenilir bir şekilde ısıtma aşamalarını gerçekleştiren sistemdir. Güvenilir, konforlu, estetik, uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen, çevre dostu ve kolay kuruluma sahip olan bu sistemler konutlardan çim sahalara kadar kullanılmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Elektrikli yerden ısıtma sistemi diğer sistemlere nazaran daha avantajlı bir ısıtma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemin avantajlarından şöyle bahsedebiliriz;

 • Klasik ısınma yöntemlerine göre daha konforludur. Klasik ısıtma sistemlerinde yüksek hava hareketleri doğrultusunda zeminden toz yükselmesi yaşanabilmektedir. Fakat elektrikli ısıtma sisteminde toz yükselmesi gibi sorunlar yaşanmamakla birlikte solunum hastalıklarına sahip kişiler için son derece kullanışlıdır.
 • Banyo, giriş holü, mutfak ve koridor gibi seramik, doğal taş kaplı zeminlerde uygulanması ile birlikte oluşacak sıcaklık bu taşların meydana getirdiği soğukluğu engellemektedir.
 • Banyo ve tuvaletlerdeki bakteri oluşumunu da engellemektedir. Zeminin her bölgesine eşit miktarda ısı yayılımı sağlanmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Maliyeti

Maliyet için kesin olarak bilgi verememekle birlikte kullanılacak alana, kullanılan malzemeye ve diğer bazı özelliklere göre fiyatların değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Sistem uzun ömürlü kullanım sunmaktadır ve bakım gerektirmemektedir. Bu da döşemede sonra ayrı bir maliyet olmaması anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yakıt yakma gibi kullanımlara sahip olmadığı için sadece elektrikle çalıştığı maliyetli bir sistem olmaktadır. Tüketici bakım ve onarım yaptırmak durumunda bir ücret ödemesi de yapmamaktadır. Isıtma sisteminde 7/24 programlama yapılabilen dijital termostat kullanılması, sistemin ihtiyaç duyulan sürece kullanılmasını sağlamakta, bu nedenle istenilen zamanda tasarruf yapılmaktadır.

Elektrikli sistem her ne kadar pahalı bir uygulama olarak görülse de aslında oldukça tasarruf sağlayan bir sistemdir. Bunların yanı sıra sistemin kurulumu da diğer yöntemlere göre daha düşük maliyetli olmaktadır. Elektrikli ısıtma sisteminde ortamdaki eşyalara zarar gelmesi olasılığı da oldukça düşüktür. Hemen her ortama uygulanabilecek olan bu ısıtma sistemini yaptırarak tüm bu bilgileri tecrübe edebilirsiniz.

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız