Yerden Isıtma Sistemlerinden Beklentiler Nelerdir?

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Yerden ısıtma sistemleri ısınmanın döşeme altından yapıldığı sistemlerdir. Yerden ısıtma sistemleri genellikle konutlar için düşünülse de uygulama alanı çok geniştir. Mesela villalar yanında, okullar, hastaneler, camiler, havalimanları gibi büyük alanlara da yapılabilir. Ayrıca Türk hamamları, yüzme havuzları, seralara ve hatta yollara bile uygulanabilir.

Kapalı alanlarda ısınma sistemleri yatay döşenebildiği gibi istenilir ise dikey olarak da döşenebilir. Yerden ısıtma sistemi yaptıracak olan kişilerin yerden ısıtma sisteminden beklentiler nelerdir diye bir göz atacak olursak;

Yerden Isıtmadan Beklentiler

Yerden ısıtma sistemini uygulamak isteyenlerin en önemli beklentisi yapıldığı yerin iyi ve homojen ısınmasıdır. Yerden ısıtma sistemleri verimli ısınma konusunda kendisini kanıtlamıştır. Şöyle ki; 1980’li yıllardan beri artarak tercih edilmektedir. Isıtma, ısıtılan alanın altından eşit aralıklı döşenen boru ve kablolar vasıtası ile yapıldığından mekanın her yeri eşit şekilde ısınır.

Yerden ısıtma sistemi yaptırmak isteyen kişilerin diğer en önemli beklentisi düşük maliyettir. Bu sistemler yüzde 25 -30 oranında enerji tasarrufu sağlar. Bu tasarruf mekana göre değişse bile azalmaz hatta artar. Şöyle ki; tasarruf oranı dairelerde yüzde 20 civarında olurken villalarda yüzde 25 -40 arasında, spor salonlarında ise nerede ise yüzde 70 oranında tasarruf sağlar. Uzun ömürlü olması ve sürekli bakım gerektirecek bir yapısı olmaması sebebi ile de maliyet tasarrufu sağlar. Yerden ısıtma sistemlerinde termostatlar vasıtası ile ısı ayarlaması yapılabilir, bu da tüketimi kontrol altında tutulmasını sağlar.

Isınan ve düşük maliyet beklentisi karşılanan kişilerin bundan sonraki beklentisi sağlıklı ve güvenli ısınmadır. Yerden ısıtma sistemleri sağlıklıdır çünkü havayı kurutmaması, nem dengesini bozmaması ve aşırı toz partikülü oluşturmaması sebebi ile en sağlıklı ısınma sistemlerinden biridir.

Yerden ısıtma sistemleri diğer klasik sistemlere göre daha güvenlidir.

Yarı açık alanlara uygulanabilmesi, döşenmesinin kolay ve hızlı olması, estetik olması da yukarıda yazılan beklentiler yanında bu sistemi uygulamak isteyen kişilerin rahatlık ve konfor beklentilerini karşılamaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız