Yerden Isıtma Tesisatı Nedir, Nasıl Döşenir?

Yerden Isıtma Tesisatı Nedir, Nasıl Döşenir?

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Gelişen teknoloji sayesinde artık büyük endüstriyel alanlar için farklı çözüm yolları bulunarak kalabalık ve kaba görüntüler dışında daha uygun ısıtma şekilleri geliştirilmiştir. Yerden ısıtma teknikleri de bu gelişen sistemler olarak yerini almıştır.

Yerden Isıtma Tesisatı Nasıl Tanımlanabilir?

Isıtılmak istenilen alanın zemini için panel yerleştirilerek kablo sistemi ile ısı dağılımı sağlanmaktadır. Böylece zeminden bütün alanlara sıcaklık yayılımı yapılır.

Yerden Isıtma Tesisatı Nasıl Döşenir?

Uygulanacak alan için ısı yalıtım özelliği olan malzeme yerleştirilir. Yerleştirilen malzeme sayesinde ısı yayılımı sağlanabilmektedir. Ayrıca yalnızca ısı değil ses izolasyonu da sağlanabilmektedir. Modülasyon denilen panel sayesinde alana tamamen hakim hale gelinmektedir. İstenilen zemine kablolar döşenmektedir ve döşenen kablolar sayesinde zeminde ısı dağılımı sağlanmaktadır. Isının tam olarak ölçümü ve basıncın kontrol edilebilmesi için mutlaka döşenmeden önce test edilmesi gerekmektedir. Kablo sisteminin test edilmesi ardından alanın üzerine isteğe göre döşeme yapılabilmektedir. Parke, fayans ve mermer gibi malzeme kullanımı hiçbir sorun olmadan yapılabilir.

Yerden Isıtma Tesisatı Faydaları

Isınmak için kullanılan ısı materyalleri is ve toz gibi birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Yerden ısıtma tesisatı sayesinde bu tür sorunlar ortadan kalkmaktadır. Alanların daralmasına sebep olan ısıtıcı sistemlerden kurtulma imkanı sağlamaktadır. Kullanım alanları da genellikle daha az kaplamasını gerektiren mekanlardır. Bu, mekanların hem daha kullanışlı olmasını hem de yeterli derecede ısınmasını sağlar. Çok pahalı rakamları içermeden kolaylıkla ulaşılabilecek sistemler artık üretilmektedir. Bu sistemin yaygınlaşması ile birlikte fiyatların da daha cebe uygun hale geldiği görülmektedir. Isının aynı mekan için dağılımı aslında bir yönlü de tasarruf sağlama imkanı sağlamaktadır. Döşenen zemin sıcaklıkları ani yükseliş ya da bir anda azalış gibi sorunlar yaşatmamaktadır ve hep ortalama bir ısı imkanı vermektedir.

Ciddi bir işçilik isteyen yerden ısıtma tesisat sistemi müşteriler için büyük önem arz etmektedir. Kalitesiz ve test edilmeden yapılan işlemler tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Kaliteli ürün kullanımına özellikle dikkat edilmelidir. Uzun yıllar bu şekilde ısınma tercih edecek müşteriler için önem arz etmektedir.

Yerden ısıtma tesisatı hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet