Yerden Isıtma Tesisatı Teknikleri

Yerden Isıtma Tesisatı Teknikleri

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Gelişen teknoloji sayesinde artık büyük endüstriyel alanlar için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Bulunan çözüm yolları sayesinde kalabalık ve kaba görüntüler dışında daha uygun ısıtma şekilleri geliştirilmiştir. Yerden ısıtma tesisatı teknikleri de bu gelişen sistemler olarak yerini almıştır.

Yerden Isıtma Tesisatı Nedir?

Isıtılmak istenilen alanın zeminin içine panel yerleştirilerek kablo sistemi ile ısı dağılımı sağlanmaktadır. Zeminden bütün alanlara sıcaklık yayılımı yapılmaktadır.

Yerden Isıtma Tesisatı Nasıl Döşenir

Uygulanacak alan için ısı yalıtım özelliği olan malzeme yerleştirilir. Yerleştirilen malzeme sayesinde ısı yayılımı sağlanabilmektedir. Ayrıca yalnızca ısı değil ses izolasyonu da sağlanabilmektedir. Setli styropor ya da modülasyon denilen panel sayesinde alana tamamen hakim hale gelinmektedir. İstenilen zemine kablolar döşenmektedir.

Döşenen kablolar sayesinde zeminde ısı dağılımı sağlanmaktadır. Isının tam olarak ölçümü ve basıncı kontrol edilebilmesi için mutlaka döşenmeden önce test edilmesi gerekmektedir. Kablo sistemi test edilmesi ardından alanın üzerine isteğe göre döşeme yapılabilmektedir. Parke, fayans ve mermer gibi malzeme kullanımı yapılabilmektedir. Hiçbir sorun oluşturmayacaktır.

Yerden Isıtma Tesisatı Faydaları

Isınmak için kullanılan ısı materyalleri is toz gibi birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Yerden ısıtma tesisatı sayesinde bu tür sorunlar ortadan kalkmaktadır. Alanların daralmasına sebep olan ısıtıcı sistemlerden kurtulma imkanı sağlamaktadır. Bu mekanların hem daha kullanışlı olmasını hem de yeterli ısıyı sağlaması için mutlaka bu yöntem tercih edilmelidir. Çok pahalı rakamları içermeden kolaylıkla ulaşılabilecek ürünler artık üretilmektedir. Bu sistemin yaygınlaşması ile birlikte fiyatların da daha cebe uygun hale geldiği görülmektedir. Isının aynı mekan için dağılımı aslında bir yönlü de tasarruf sağlama imkanı sağlamaktadır. Döşenen zemin sıcaklıkları ani yükseliş ya da bir anda azalış gibi sorunlar yaşatmamaktadır. Hep ortalama bir ısı imkanı vermektedir.

Ciddi bir işçilik isteyen yerden ısıtma tesisat sistemi müşteriler için büyük önem arz etmektedir. Kalitesiz ve test edilmeden yapılan işlemler tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Kaliteli ürün kullanımına özellikle dikkat edilmelidir. Uzun yıllar bu şekilde ısınma tercih edecek müşteriler için önem arz etmektedir.

Yerden ısıtma tesisatı teknikleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dili Değiştir
    Sepet