Yerden Isıtma Üzerine Ne Döşeme Yapılır?

Yerden Isıtma Üzerine Ne Döşeme Yapılır?

26 Temmuz 2019 by in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yerden ısıtma sistemleri de farklı şekillerde müşterilere sunulmaya başlandı. Yerden ısıtma üzerine döşeme kaba görünümlerden kurtarıp daha kullanılabilir imkanı vermektedir. Ayrıca is ve koku gibi sıkıntı oluşturan tüm sorunlara çözüm niteliğindedir.

Yerden Isıtma Nedir?

Uygulama alanı olarak seçilen mekana yerleştirilen paneller sayesinde, döşenen borular yardımıyla sıcak su dağılımı sağlanmaktadır. Sağlanan ısı dolanımı sayesinde ısı oluşumuna imkan verilmektedir.

Yerden Isıtma Üzerine Döşeme Faydaları

Genellikle geniş mekanlar için tasarlanan yerden ısı sistemleri sıcaklıkların aşırı farklı olmasını engellemektedir. Dolanım sağlayan ısı ortalama civarında bir düzeyde olmaktadır. Alanlarda yer kaplamayarak kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

Yerden ısıtma sistemi oluşumu ilk olarak tabana tabla beton dökümü ile başlamaktadır. Onun üzerine strafor paneli yerleştirilmektedir. Daha sonra yerleştirilen strafor üzerine şap yerleştirilir. Sonrasında müşterinin isteği üzerine parke, mermer gibi kaplama yapılabilmektedir. Bu tercih edilen kaplama renk ve çeşit özelliği müşteriye göre belirlenebilmektedir. Kullanılan malzemeler arasında izolasyon bandı da yer almaktadır. Borular ısınabilir ve soğuyabilir özellikte olmalıdır. Üzerine oturtulabilmesi için tutturucu kullanılmaktadır. Hem ısı özelliği sağlayan yerden ısıtma sistemi hem de şık bir görüntü sağlamaktadır. Boruların üzerine dökülen beton sayesinde tercihe göre birçok kaplama sistemi kullanılabilir. Fayans, parke, mermer gibi farklı seçeneklerin olması ısı durumu için sıkıntı oluşturmamaktadır. Fakat boruların yerleştirilmesinde mutlaka test edilmesi gerekmektedir. Test edilen ısı derecesi basınç ve sızdırma için önemli bir unsur olmaktadır. Hatta bazı zeminler için kalın cam bile kullanılmaktadır. Kullanılan cam borularla kombin edilerek farklı bir tasarım sağlanabilmektedir. Üzerine yapılacak ürün farklılığı bu durumu keyifli hale getirecektir. Ayrıca zahmetsiz sağlanan ısı müşteriler için tasarruf imkanı bile sağlamaktadır.

Yerden ısıtma tekniğini tercih eden müşteriler uzun ömürlü bir yapıya sahip olabilmeleri için mutlaka kaliteli malzeme kullanımına dikkat etmelidirler. Kaliteli ürün ayrıca oluşabilecek risk durumunu da ortadan kaldırmaktadır. Yerden ısıtma sisteminin yerleştirilmesi ciddi bir profesyonellik barındırmaktadır. Üstün körü ve test yapılmadan yerleştirilen borular tehlike oluşturabilmektedir. Müşterilerin dikkatli analiz edip işi en iyi yapan şirkete vermeleri gerekmektedir.

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/elektrikli-yerden-isitma-sistemleri-hakkinda/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart