Yerden Isıtma Zemin Kaplaması Nasıl Olmalıdır?

Yerden Isıtma Zemin Kaplaması Nasıl Olmalıdır?

26 Temmuz 2019 by in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Yerden ısıtma sistemi, yer kaplamaması nedeniyle en çok tercih edilen ısıtma sistemlerindendir. Radyatör kullanılmaması nedeniyle alanı daraltmayan ve kötü bir görüntü oluşmasını engelleyen yerden ısıtma sistemleri, müşteri tercihlerine göre pek çok seçeneğe sahiptir. Yerden ısıtma zemin kaplaması nasıl olmalıdır? Yerden Isıtma Seçenekleri olarak sıralayacak olursak:

Yerden Isıtma Seçenekleri

  1. Boru sulu yerden ısıtma sistemi
  2. Elektrik kablolu oluşturulan yerden ısıtma sistemi
  3. Karbonik film ile oluşturulan yerden ısıtma sistemi

Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Döşenir?

Sistemin kurulacağı mekana ilk olarak paneller yerleştirilir. Yerleştirilen paneller üzerine isteğe göre hangi ısıtma sistemi tercih ediliyorsa ona uygun malzeme konulur. Boru sistemi tercih ediliyorsa boru veya elektrikli yerden ısıtma isteniyorsa, elektrik kabloları tercih edilmelidir. Bu seçenekler tamamen müşteri tercihine bırakılmıştır.

Yerden Isıtma Sistemi Faydaları

Yerden ısıtma sistemi sayesinde ne çok sıcak ne de çok soğuk olmayan ortalama bir sıcaklık elde edilebilmektedir. Isı dağılımının eşit bir şekilde yapılması nedeniyle bu sistemi kullanan kişiler büyük bir tasarruf sağlarlar. Genellikle kalabalık yerler için tercih edilen bu ısınma şekli, mekanın rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar. Ayrıca kaba veya kalabalık bir görüntü sistemini ortadan kaldırmaktadır. Tüm bu avantajlar, sistemin maliyetini artıran detaylar değildir. Ayrıca normal bir ısınma stili genellikle rahatsız edici koku ve ise neden olur. Fakat yerden ısıtma sisteminde böyle bir durum oluşmamaktadır.

Döşenen ısı sisteminin üzerine beton dökülür ve daha sonra fayans, tıpkı normal bir yüzey gibi düşünülerek yerleştirilebilir. Parke de aynı şekilde döşenir. Parke tutturulacak yumuşak düzey, betonun üzerine monte edilebilir. Isı sisteminin üzerine kaplanacak malzeme her ne ise bu, ısı dağılımı için hiçbir soruna neden olmaz. Önemli olan kaliteli ürün seçilmesidir. Tercih edilen malzemenin uzun ömürlü ve güvenli olması büyük önem taşır. Oluşturulan panellerin üzerindeki kaplama, ısıyı engellemez. Fakat tesisatın yerleştirilmesi olayı profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Boru yerleştirilmesi, kablo yerleşimi mutlaka yeterli testlerden geçirildikten sonra yapılmalıdır. Müşteri bunun için işinin ehli bir firmayla anlaşmalıdır. Yerden ısıtma zemin kaplaması nasıl olmalıdır? Konusunda tercih edilen malzeme ve yapılan iş mutlaka ciddiyet ile yapılmalıdır.

Yerden ısıtma zemin kaplaması hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart