Yerden Isıtmada Otomasyon Ve Sıcaklık Kontrolü

Yerden ısıtma sistemlerinin kurulumu çoğunlukla bina inşaat halinde iken gerçekleştirilen bir uygulamadır. Özellikle inşaat aşamasında uygulanan yerden ısıtma sistemlerinde otomasyon ve sıcaklık kontrolü, kablolu ve kablosuz olarak iki şekilde döşenir.

Kullanım kolaylığı sağladığı için çoğunlukla kablosuz otomasyon sistemi tercih edilirken teknolojinin gelişmesi ile birlikte otomasyon çeşitleri de artmıştır.

Kablolu ve Kablosuz Otomasyon Sistemi

Sağlıklı ve konforlu olması nedeniyle günümüzde öncelikli tercih nedeni olan yerden ısıtma sistemleri, kaliteli ısınmanın yanında kolay ve hızlı kullanım sağlayan aparatları da beraberinde getiriyor. Örneğin yerden ısıtma sistemini kontrol altına almanız için gerekli olan otomasyon sisteminden başlarsak, gelişen teknoloji ile birlikte elektrikli yerden ısıtma sistemi otomasyonunu kablolu ve kablosuz olarak iki ayrı şekilde kullanma şansınız bulunuyor. Kablolu otomasyon sisteminde ufak ve evin genel havasına uyum gösteren küçük bir kutucuk duvarınızın bir köşesine monte edilir. Oda sıcaklığını gösteren bu minik aygıt aynı zamanda sizin ayar derecenizi de yansıtır. Açma ve kapatma komutlarınızı da yerine getiren otomasyon sistemi, olası aksilikleri de size bildirir.

Otomasyon sisteminin en kullanışlı olanı kablosuz sistemdir. Kablo kopması ya da hasar görmesi gibi sorunlarla karşılaşmadan evin her köşesinde kullanabilme imkanını veren kablosuz otomasyon sistemi, aynı zamanda istediğiniz uzaklıktan ana modüle sinyal göndermenizi de sağlar. Oda termostatlarını evin har bölümünde kullanma imkanı veren kablosuz otomasyon sistemi, infra-red sensörlü termostat ile zemin sıcaklığını ölçme imkanı tanır.

Ana Kontrolör Cihazı

Öte yandan elekrikli yerden ısıtma sistemlerinin en önemli aparatlarından bir tanesi de ana kontrolör panelidir. Termostatın yolladığı sinyal ile termal vanaların açılmasını ve kapanmasını sağlayan ana kontrolör, gerekli görülmesi halinde ek pompasını da işleme sokar. Termostatın bütün işlevini kontrol eden bu panel, diğer aparatları birbirine bağlayan önemli bir görev üstlenmiştir.

Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet