Yerden Isıtmada Sıcaklık Kontrolleri

Yerden Isıtmada Sıcaklık Kontrolleri

27 Temmuz 2019 by in Genel

Yerden ısıtma tesisatı son yıllarda popülerliğini koruyan ve tercih edilebilirliği yüksek olan bir hizmettir. Yerden ısıtma, ısıtılmak istenilen alanın zeminine panel yerleştirilerek kablo sistemi ile ısı dağılımı sağlanmaktadır. Böylece zeminden bütün alanlara sıcaklık eşit şekilde yayılır. Yerden ısıtmada sıcaklık kontrolleri yaparken dikkat edilmesi ve talimatların izlenmesi gerekir.

Yerden Isıtma Tesisatı Nasıl Döşenir?

Uygulanacak alana ısı yalıtım özelliği olan malzeme yerleştirilir ve bu sayede ısı yayılımı sağlanır. Ayrıca yalnızca ısı değil ses izolasyonu da sağlanabilir. Setli stropor ya da modülasyon denilen panel sayesinde alana tamamen hakim hale gelinir. İstenilen zemine kablolar döşenir ve bu kablolar sayesinde zeminde ısı dağılımı sağlanır. Isının tam olarak ölçülebilmesi ve basıncın kontrol edilebilmesi için mutlaka döşenmeden önce test edilmesi gerekir. Test aşamasından sonra alanın üzerine isteğe göre parke, fayans ya da mermer gibi malzemelerden döşeme yapılabilmektedir. Kendinden regüleli kablolar ürünlerimize isitmax.com‘dan ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtma Faydaları

Genellikle geniş mekanlar için tasarlanan Yerden Isıtma Sistemleri sıcaklık farkını engellediği gibi yer kaplamadığı için kullanım kolaylığı sağlayan sistemlerdir.

Yerden ısıtma sistemi oluşumu ilk olarak tabana tabla beton dökümü ile başlamaktadır. Onun üzerine strafor paneli yerleştirilmektedir. Daha sonra yerleştirilen strafor üzerine şap konulur. Sonrasında müşterinin isteğine göre parke ya da mermer gibi kaplama yapılabilir. Kullanılan malzemeler arasında izolasyon bandı da yer alır. Borular ısınabilir ve soğuyabilir özellikte olmalıdır ve üzerine oturtturulması için tutturucu kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sistemi hem ortamı eşit olarak ısıtır hem de şık bir görüntü sağlar. Boruların üzerine dökülen beton sayesinde tercihe göre birçok kaplama sistemi kullanılabilir. Fayans, parke, mermer gibi farklı seçeneklerin olması ısı durumu için sıkıntı oluşturmamaktadır.

Yerden Isıtmada Sıcaklık Kontrolleri

Yerden ısıtma sistemini kuran şirketin verdiği talimatları dikkate almak gerekmektedir. Tüm kablo sisteminin ulaştığı merkez nokta sürekli kontrol edilmelidir. Yerden ısıtmada sıcaklık kontrolleri yaparken ilk seferde ani yükselmesinden kaçınmak ve ısı artışını kademeli olarak ayarlamak gerekir. Zaten zamanla ısı yer yüzeyinde dağılım gösterecektir. Her hangi bakıma gerek olmayan döşeme sisteminin derece ayarlamasına dikkat edilmelidir. İlk döşeme aşamasındaki basınç düzenleyici testlerin tam olarak yapılmış olması gerekmektedir.

Yerden ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz. Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/parke-yuzeylere-zemin-isitma-yapmak-dogru-mudur/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart