Yerden Isıtmalar İçin Teknik Bilgiler

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemleri, günümüzde konforlu ve ekonomik oluşları, görsel anlamda ferahlık ve şıklık sunmaları, ortamı homojen bir şekilde ve düşük maliyetlerle ısıtmaları nedeniyle sıkça tercih edilirler. Zemin altına döşenen kablolar ile elektrikli yerden ısıtma sistemleri kullanılabilmekte, yerden yayılan sıcaklık tüm odaya eşit dağılmaktadır. Bir mekanda hem yerden ısıtma sistemi hem de normal ısınma sistemleri kullanılabilir. Ayrıca yerden ısıtma sistemi her zemine uygulanabilir.

Yerden Isıtma Sistemleri Nerelere UygulanırYerden ısıtma sistemleri, günümüzde konforlu ve ekonomik oluşları, görsel anlamda ferahlık ve şıklık sunmaları, ortamı homojen bir şekilde ve düşük maliyetlerle ısıtmaları nedeniyle sıkça tercih edilirler. Zemin altına döşenen kablolar ile elektrikli yerden ısıtma sistemleri kullanılabilmekte, yerden yayılan sıcaklık tüm odaya eşit dağılmaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri için bir zemin kısıtlaması olmasa da, kabloların döşenmesinin, zeminin materyaline uygun olarak yapılması önemlidir. Zemin döşemesi doğru planlanmalı, kabloların döşeneceği sıklık iyi saptanmalıdır. Ayrıca zeminin kalınlığına uygun olarak döşeme işlemi değişkenlik göstermektedir. Genellikle evlerde kullanılan elektrikli yerden ısıtma sistemleri, ihtiyaç duyulduğunda rampa, çatı, oluk, spor salonu, cami, hamam ve stadyum gibi yerlerde de kullanılabilmektedir. Yani mekanın büyüklüğü herhangi bir dezavantaj teşkil etmez.

Özellikle çatılarda kış ayalarının olumsuz etkilerinden korunmak için kullanılan elektrikli ısıtma sistemleri sayesinde buzlanma ve don olaylarının önüne geçilmekte, su sızıntıları önlenmekte ve çatının ömrü uzatılmaktadır. Benzer şekilde sahalarda çim altında kullanılan elektrikli sistemler de kışın dahi maçların oynanmasına imkan tanımakta ve spor müsabakalarının aksamadan sürmesini sağlamaktadır. Ayrıca seyirciler de sıcak ve konforlu bir ortamda maçı takip edebilmektedirler.

Yerden Isıtma Sistemlerinin En Büyük Artısı

Yerden ısıtma sistemi sayesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Ayrıca büyük mekanların kolay ısınması ve ısı birikiminin oluşmaması için de en ideal yöntemdir. Eviniz darsa, yerden ısıtma sistemleri sayesinde kalorifer peteklerinden kurtulmuş ve daha geniş bir alana kavuşmuş olursunuz.

Yollarda buzlanma tehlikesini ortadan kaldıran elektrikli zemin ısıtma sistemleri, kapalı havuzlarda da konforlu bir kullanım sunarlar. Çimlerde kullanılan sistem, çimlerin çabuk uzamasını sağlar. Yani kısacası elektrikli zemin ısıtma sistemleri hemen her yerde kullanılmaktadır. Önemli olan zemine uygun şekilde planlamayı doğru yapmak ve döşeme aralıklarını doğru belirlemektir. Hamamlarda bile kullanılabilen sistem, daha yüksek sıcaklık sağlamak için 5 santimden az şekilde izole edilmelidir.

Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet