Zemin Isıtma Sisteminin Tüyoları

Zemin Isıtma Sisteminin Tüyoları

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Isı kaybını önlemek için bir mekânda petek kullanmak yerine elektrik kullanarak zemini ısıtma sistemi, zemin ısıtma sistemi olarak adlandırılır. Uzun yıllardır Türkiye’de de kullanılan yöntemde, çok geniş alanlar bile ısıtılabilirken, ısı kaynağı olarak elektrik kullanılmaktadır. Böylece tüm mekan eşit şekilde ısıtılabilmektedir. Son derece ekonomik ve kullanışlı olan elektrikli ısıtma sistemi, tek başına kullanılabileceği gibi alternatif bir yöntem olarak da kullanılabilmektedir.

Zemin Isıtma Sisteminin Avantajları: Homojen Isınma ve Enerji Tasarrufu

Zemin ısıtma sistemi kullanılan alanlarda ısı zeminden yayılarak ekonomik ve homojen şekilde ısınma sağlanır. Ayrıca toz ve mikrop oluşumunu önlediği için sağlık açısından da son derece faydalıdır. Yerin, özellikle de halı ve paspasların kuru kalmasını sağlar.

Yüzde 30 oranında enerji ve ısı tasarrufunu mümkün kılan yerden ısıtma sistemleri, herhangi bir radyatör gerekmediği için görsel anlamda da sadelik ve şıklık sunar. Ayrıca halı, kilim gibi ısıtma sisteminin üzerini örtecek eşyalar kullanmamanız, ısının yayılmasını kolaylaştıracağı için tasarrufunuzu da arttıracaktır.

Zemin Isıtma Sistemi Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kaloriferin olduğu mekanlarda genellikle peteğe yakın kısımlar daha iyi ısınır, ısının oda içerisine yayılması güçleşir. Zemin ısıtma sistemi, hem dikey hem de yatay eksende ısının dağılmasını, dolayısıyla da tüm mekanın her daim eşit ısıda olmasını sağlar. Ayrıca kaloriferin kapladığı yer de size kalacağı için, daha geniş bir alan elde etmiş olursunuz. Maliyeti de düşük olan elektrikli ısıtma sistemi, ahşap veya beton zemine uygulanabilmektedir. Her oda şekline uygun monte edilebilen sistem, kolay kurulumu ile de avantaj sahibidir. Kullanılan bütün kablolar, önceden kontrol edilir ve tek bir güç kaynağı ile bağlanırlar. Sistemin radyasyon düzeyi de oldukça düşüktür.

Zemin ısıtma sistemi, her zemine uygunluk gösterir. Ancak tabii ki zemine uygulanacak malzemeye göre de zemin ısıtma sistemi için kullanılacak boruların adet ve çapları değişkenlik gösterecektir. Dolayısıyla inşa aşamasında bunun planlanması önemlidir. Diğer sistemlere göre ömrü de uzun olan ve bakım maliyeti düşük olan elektrikli ısıtma sistemi, en çok tercih edilen zemin ısıtma sistemlerindendir.

Zemin ısıtma sisteminin tüyoları hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dili Değiştir
    Sepet