Yerden Isıtma Kablosu - Güçlü Isıtma

0,00
Marka : ısıtmax

{{ 'UrunDetay_FiyatlariGorebilmekIcinGirisYapin' | translate }}

{{ 'UrunDetay_ToplamStokAdedi' | translate }} : 2100
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

 

Telefonla Sipariş
Tavsiye Et

Yerden Isıtma Kablosu  - Güç Serisi

 

 

Yalıtımsız olduğundan ısıtma zorluğu yaşanan yapılar için yeterli ısıtmayı tek başına sağlaması amacıyla üretilen ISITMAX Güçlü Serisi Yerden Isıtma Kablosu, özellikle soğuk iklim bölgelerinde bulunan yapıların vazgeçilmez tercihidir. İnce yapısı sayesinde zemini yükseltmeyen kablolar, m2de 200 Watt’ın üzerinde enerji harcar ve başka hiçbir ısı kaynağına gerek kalmadan ilgili alanı tek başına kısa sürede istenilen sıcaklığa getirir. Geniş ve düz alanlarda kullanılan yerden ısıtma şiltelerine alternatif olarak üretilen ISITMAX Yerden Isıtma Kablolarını, köşeli ve dar alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Isıtma kabloları beton altında çalışmak için tasarlanmışlardır. 3-5 cm kalınlığında ki döşeme harcı altında kalan ısıtıcı kablolar zeminde etkili bir sıcaklık oluşturarak ısınan havanın yükselmesi prensibi ile mekan içinde ideal sıcaklıklar sunmaktadırlar. Elektrik enerjisinin ısıya dönüşmesindeki hız nedeniyle sistem tüm alternatif ısıtma sistemlerine nazaran hızlı bir şekilde devreye girecektir. Dijital termostat kontrol ürünleri sayesinde sistemi yönetmek çok basit olduğu kadar aynı zamanda otomatik çalışan sistemin kullanım alışkanlıklarınıza göre programlanabilmesi konfor ve ekonomi açısından geniş imkanlar sunmaktadır. 

 

ISITMAX ısıtma kabloları kullanım amaçlarına göre 3 farklı seride üretilmektedirler. 


  1. Konfor Serisi. Düşük WATT/M2 değerleri ile mevcutta ki ısıtma sistemine ek olarak konforlu zeminler yaratmak ve ana ısı kaynağınıza destek olmak için yeni bina projelerinizde yada yenileme projelerinizde ideal bir çözümdür. 
  2. İdeal Seri. Konfor serisi gibi ek ısıtma değil, tek başına ana ısıtma kaynağı olarak kullanılan sistemlerdir. Isıtıcı kablolar m2’de 120-180 Watt arası enerji harcayarak izolasyonu güçlü yada ılıman bölgelerde bulunan yapılarda kullanılması oldukça ideal ısıtma çözümleridir. 
  3. Güç serisi. Şu an incelediğiniz sayfamızda ki ısıtma kablosu ürünümüz m2’de sunduğu 200Watt enerji alt yapısıyla en yüksek standarttaki ısıtma kablosudur. Soğuk iklimlerde ve izolasyon değerleri düşük yapılarda tüm koşullarla mücadele edebilecek kapasitede ısıtma sunar. 

 

 

Güçlü serisi ısıtıcı kablolarınızı sipariş verirken ısıtma yapılacak alana uygun m2’de seçilmelidir. Isıtıcı kablolar belirli boylarda belirli güçlerde hazırlandığı için güçlü ısıtma serisinde seçim yaparken hesapladığınız alana en yakın seçimi yapabilirsiniz. Genel kural olarak duvar kenarlarından yada ısıtma yapılması istenmeyen alanların hesaplamadan çıkarılması gerekmektedir. Ortalama olarak hesapladığınız alanın %10-15 daha düşük olarak sipariş verebilirsiniz. 10m2’lik bir alanda ısıtma yapılacaksa 7-9 m2 aralığında ısıtma yapar denilen ürünümüz hem istenen sıcaklıklara ulaşacak hem de kablo metrajları alana uygulamada herhangi bir zorluk yaşamazsınız. 


Isıtıcı kablolar kurulum klavuzunda da belirtildiği üzere belirli CC aralıklarında döşenmelidir. Kablonun uzun gelmesi yada kısa gelmesi durumlarında endişe etmeden CC aralıkları ile oynayarak kablonun zemine yayılması sağlanmaktadır. Bu noktada kurulum klavuzunda belirtilen değerlerden daha geniş yada daha dar yapılmaması, izin verilen marjlara uyulması ısıtma sisteminizi etkili kullanmak için önemli ayrıntılardır. 


Ürün seçimi yaparken ısıtıcı kablolar şebekelere göre 230V AC yada 400V AC olarak ikiye ayrılmıştır. Genellikle konutlarda 230 V AC Şebeke ceyranı kullanılmakla beraber villa ve konut projelerinde 400V AC sanayi ceyranı da sıklıkla kullanılmaktadır. İş yerlerinde ise 400V kullanımı daha sık görülmektedir. Ürünlerimiz her iki şebeke kullanımı içinde listelenmektedir. Ürün seçimi yaparken bu hususuda dikkate almanızı önemle hatırlatırız. 


Isıtıcı kablolarınız tüm serilerde Alman Polimer Teknolojisi kullanılarak yüksek standartlar sunmaktadır. 

 

  • 6mm incelik ile kot sorunu yaratmadan uygulamaya imkan vermektedir. 
  • %100 toprak koruması ile birlikte gelerek güvenlik maximum seviyededir. 
  • %100 EMI ve EMC koruması. Elektromanyetik alan koruması ile yaşam alanlarınıza tam uyum sağlar
  • Zırh kaplı olarak gelmektedir. Isıtıcı kablolar 2 farklı zırh ile deformasyonların ve üzerlerindeki yükten etkilenmemeleri için güçlendirilmiştir. 
  • Anti-Aging özelliği ile döşemeniz değişene kadar ürününüz bozulmaz, performansı değişmez, özelliğini yitirmez, yaşlanmaz
  • +65C özellikte olması ile evinizde kullanabileceğiniz tüm sıcaklık değerlerine uyumludur. 
  • 15 YIL SAFEMAX Garantisi altındadır. 

 

Isıtmax Isıtma Sistemleri ev ve işyerlerinde montaj hizmeti sunmamakla beraber; kullanıcıların sistemi kolaylıkla montaj yapabilmesi için gerekli olan tüm malzeme ve dökümantasyonla birlikte gönderilmektedir. Sistemi kurmak çok kolay olmakla beraber yetkili bir elektrikçinin bağlantı ve termostat kurulumunda sizlere yardımcı olmasını tavsiye ederiz. Ürün kutusundan seçtiğiniz boy ve güçte ısıtıcı kablo fabrikasyon soğuk uç teknolojisi ile birlikte hazırlanmış olarak gönderilmetedir. Metal zemin sabitleme aparatı ile kolaylıkla kablolarınızı yere sabitleyebileceksiniz. Flouron marka Dijital dokunmatik ekranlı termostat ürünle birlikte gönderilmektedir. Termostatınızın yanında sensörler ve tüm kurulum ve garanti belgeleri iletilmektedir. 


Isıtıcı kablolarımızdan güçlü seri ürünlerimizi Ahşap parke altında kullanmanızı önermiyoruz. Ahşap parkeler üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki yüksek sıcaklıklarda parkelerde bozulmalar kendini gösterebiliyor. Bu nedenle sizlere parke altı karbon ısıtıcı film, folyo ısıtıcılarımız yada konfor serisi ısıtıcı kablo ile yerden ısıtma sisteminizi uygulamanızı öneririz. 


Saygılarımızla