Yerden Isıtma Kablosu - İdeal Isıtma

0,00
Marka : ısıtmax

{{ 'UrunDetay_FiyatlariGorebilmekIcinGirisYapin' | translate }}

{{ 'UrunDetay_ToplamStokAdedi' | translate }} : 4300
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

 

Telefonla Sipariş
Tavsiye Et

Yerden Isıtma Kablosu - İdeal Isıtma

 

Yaşamınızı idame ettirdiğiniz mekânlar yeniyse ya da güçlü bir yalıtıma sahipse yapının zeminine ISITMAX İdeal Serisi Yerden Isıtma Kablosu döşeyerek  başka bir ısıtma kaynağı olmadan konforlu ve ekonomik olarak ısıtabilirsiniz. Yerden ısıtma kabloları, yerden ısıtma şiltelerinin döşenemediği alanlarda montaj kolaylığı sundukları için tercih edilebilirler. Küçük ve yuvarlak hatlara sahip alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz şekilde dizayn edilen ISITMAX İdeal Serisi Yerden Isıtma Kablosu  ile ideal ısıyı evinizin her köşesinde hissedeceksiniz. Üstelik zemini fazla yükseltmeyen ince tasarımı ve 15 yıl garantisi ile uzun ömürlüdür. 


Tek başına ısıtma olarak değerlendirilebilmesinin yanı sıra konfor amaçlı da kullanabileceğiniz ideal ısıtma serisi ürünlerinizi; inşaat aşamasında yada zemin döşemesini yenilerken rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sadece bayo yada mutfak gibi ıslak zeminlerinizde konfor amaçlı kullanabileceğiniz gibi tüm zeminlerinizde beton altından yerden ısıtma sistemi olarak ısınmak amacıylada kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta soğuk iklim bölgeleri yada izolasyon değerleri düşük yapılarda ideal ısıtmanın yerine M2’de daha yüksek güç çıkışı sunan güç serisi ürünlerimizi kullanmanız performans sorunlarının önüne geçecektir. 


Fabrikasyon dayanıklılık testinden geçen kabloları, kullanım kılavuzundaki yönergeler doğrultusunda kendiniz kolayca monte edebilirsiniz. Kabloların üstünün şap veya tesviye bileşeniyle kaplanması ve termostat kurulumu esnasında ise bir ustadan yardım almanızı öneririz. 

Kablolar arası mesafenin (CC) kullanım kılavuzunda belirtilen aralıkta olduğundan emin olmanızı önemle hatırlatırız. Kabloların alana fazla gelmesi durumunda CC aralıklarını azaltabilir ya da şiltesinden ayıracağınız kabloyu zeminin şekline uydurabilirsiniz.


Isıtıcı kablolar beton altından ısıtmaya uygundur. Beton, tesviye şapı, döşeme harcı gibi malzemelerin 3-5 cm altında kalan kablolar havasız ortamda, yanmaz, bozulmaz, deforme olmaz, yaşlanmaz ve özelliklede haraketli bir parçaya sahip olmadıkları için yıpranmayıp özelliklerinden herhangi bir değişilkil yaşamazlar. Bu nedenle döşendikten sonra uygulandığı zemin değişmedikçe ısıtma sisteminizede her hangi bir değişme olmaz. elektrik enerjisinin ısı enerjisine çevrilmesi prensibi ile çalışan ısıtma kabloları uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. 


Tüm Isıtmax Kabloları ülkemizde ki en yüksek standartlarda üretilir. Isıtmax üretim sürecinde Alman Polimer Teknolojisini kullandığından satın aldığınız ürün tüm güvenlik ve kullanılabilirlik testlerinden geçerek yaşam alanlarınıza ulaşmaktadır. Toprak koruması, çift kat zırh, EMI veEMC Korumaları ile standart olarak gelen ürünleriniz ince yapısı ile kot sorunu yaratmayacak şekilde kolaylıkla zemine monte edilir. 


Yerden ısıtma sisteminizin etkili çalışması için ürün kutusundan çıkan Flouron marka dijital dokunmatik ekranlı termostatlarımızın da montajının yapılması gerekir. Termostat ünitesi ayrıca yanında sensör kablosu ile birlikte gelir. Sensör ve termostatların kurulumu gerekli dökümanlarda detaylı olarak gösterilmiştir. Sisteminiz termostat sayesinde kolaylıkla kontrol edilebilmektedir ve beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz gibi önceden set ederek kullanabilmektesiniz. ısıtıcıların sizin seçtiğiniz aralıklarda belirlediğiniz değerlerde çalışabilmesi ekonomik anlamdada değerlendirilebilir. Isıtıcı kablolarınızı zemine monte edebilmek için ürün kutusunda bağlantı aparatları eklenmiştir. Bu aparatları zemine monte ederek daha sonrasında kablolarınızı yerleştirebilirsiniz. Özellikle beton atma aşamasında ilk katmanın cıvık olarak dökülmesi yerleştirdiğiniz kabloların aralıklarının değişmeden kalması için oldukça önemlidir. Tecrübelerimiz bu noktada yapılan hataların beton atma aşamasında betonun çok katı atılması ve tüm malzemenin aynı anda aynı yere dökülmesinden ötürü ısıtıcı kabloların birbirlerinin üzerine denk gelecek kadar yerlerinin değiştiğini göstermektedir. Bu konuya özellikle dikkat etmeniz sisteminizin sağlıklı çalışması açısından büyük önem arzetmektedir. diğer önemli bir konu ise büyük alanlarda yapılan yerden ısıtma uygulamalarında çalışan ustalar kablo üzerinde el arabası yada farklı cihazlar ile dolaşabilmekte yada zemine döşenecek malzemenin ( granit, kalebodur, mermer vs. ) kabloların üzerine dik ve keskin kenarları üzerine gelecek şekilde koymalarından ötürü kablolar zarar görebilmektedir. Yerden ısıtma sisteminizin kalbi olan ısıtıcı kabloların ömrünün sonsuz olduğunu fakat bunun öncelikle düzgün bir şekilde beton altında kalmasından kaynaklandığını önemle hatırlatırız. 


Saygılarımızla